Καταιγιστική Γαλατά έριξε πεντάρα στην Αδάνα! Η ομάδα του Μπουρούκ ανέβηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας και στο -1 από την Φενέρμπαχτσε. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League, είχε πλουραλισμό στο σκοράρισμα και δείχνει σε εξαιρετική φόρμα.

Στο 9’ ο Ακτούρκογλου άνοιξε το σκορ, με τον Γκιουλέρ στο 18' να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-0. Ο Γιλμάζ στο 31’ έγραψε το 3-0, ενώ ο Μέρτενς έξι λεπτά αργότερα έκανε το 4-0!

Ο Μπαρντάκτσι στο 60’ ξεχείλωσε το σκορ κάνοντας το 5-0, ενώ η Αδάνα έχασε την ευκαιρία να μειώσει από την άσπρη βούλα με τον Σαρί στο 65ο λεπτό. Το μόνο που κατάφερε να κάνει η Αδάνα μέχρι το τέλος του αγώνα, ήταν να μειώσει σε 5-1 με τον Γκραβιγιόν, ο οποίος ευστόχησε από τα 11 βήματα στο 79’ για το τελικό σκορ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Μάουρο Ικάρντι αποχώρησε από την αναμέτρηση στο 25' με μυϊκό τραυματισμό, και στη Γαλατάσαραϊ προφανώς περιμένουν με αγωνία να μάθουν τα νέα όσον αφορά στην κατάστασή του.

TAGS: Π.Α.Ο.Κ.