ΠΑΟΚ Β και Μακεδονικός αναμετρήθηκαν στη Θεσσαλονίκη για την 3η αγωνιστική της Super League 2.

Ο Δικέφαλος αν και βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από τους φιλοξενούμενους που πήραν νωρίς το προβάδισμα, κατάφερε να βγάλει αντίδραση και ανέτρεψε τα δεδομένα για να πάρει το πρώτο του τρίποντο στη χρονιά.

Ο Μακεδονικός άνοιξε στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης το σκορ με τον Τσερίδη να παγώνει τους γηπεδούχους και να κάνει το 1-0.

Δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ βρήκε απάντηση και στο 44’ έφτασε στην ισοφάριση από το γκολ του Καμπεζάς, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες στην ανάπαυλα.

Το γκολ που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του ΠΑΟΚ ήρθε από τον Κόττα. Ο 19χρονος στο 73ο λεπτό βρέθηκε στο σωστό σημείο για αν σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα του Μακεδονικού και να πραγματοποιήσει την ολική ανατροπή. Το 2-1 παρέμεινε μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ Β να βάζει το πρώτο του τρίποντο στο «σακούλι» και να φτάνει τους συνολικά πέντε βαθμούς.

Ο Μακεδονικός παρέμεινε στους τέσσερις δεχόμενος την πρώτη του ήττα για φέτος στο πρωτάθλημα της Super League 2.