Έβαψε ερυθρόλευκο το ντέρμπι η Κ19 του Ολυμπιακού!

Σε ένα πολύ δυνατό ματς στο Κορωπί η ομάδα του Πειραιά επικράτησε 2-1 του Παναθηναϊκού και συνέχισε νικηφόρα στο πρωτάθλημα κάνοντας το 5/5 στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι του Παναθηναϊκού, κατάφεραν να προηγηθούν στο 13' όταν ο τερματοφύλακας του τριφυλλιού Καρακασίδης έκανε το γέμισμα στην αντίπαλοι περιοχή, με τους παίκτες του Ολυμπιακού να μην συνεννοούνται μεταξύ τους και την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.

Ο Ολυμπιακός λίγο πριν φύγει το πρώτο μέρος κέρδισε πέναλτι το οποίο απέκρουσε ο Καρακασίδης, ωστόσο 12 λεπτά μετά την εκκίνηση του δευτέρου μέρους οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα με κεφαλιά του Μπακούλα.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι οι δυο ομάδες θα μοιραστούν από έναν βαθμό ήρθε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σιλά να χαρίσει το τρίποντο στον Ολυμπιακό για το τελικό 1-2.

Παναθηναϊκός: Καρακασίδης, Σκαρλατίδης, Ντουβίκας, Λιναρδάκης, Νικολετόπουλος, Μαρκεζίνης, Μπόκος, Ζέκα (65΄Πάνος), Τερζής (65΄ Τρίκατζης), Μπρέγκου, Λάζαρης (67΄ Νταμπίζας)

Ολυμπιακός: Γεωργακόπουλος, Ντάμα, Παναγάκος, Καρκατσάλης, Κουτσίδης, Λιατσικούρας, Πνευμονίδης, Μπάκουλας, Γιουσούφ, Παπακανέλλος, Αλαφάκης

Σάρωσε τον Παναθηναϊκό η ΑΕΚ στην πρεμιέρα της Women's Football League!

Ήρθε την Πέμπτη, υπέγραψε και έκρινε το ντέρμπι αιωνίων Κ19: Ο Λαμίν Σιλά που απέκτησε ο Ολυμπιακός

Η Ρεάλ, το δίλημμα «Ελ Κααμπί-Πιερό» και η συνέντευξη με Αλμέιδα: Η ανάκριση του Ντέμη από τους ακροατές

Ντέμης για Αλαμάνο: «Άνθρωπος με πολύ μεγάλη κουλτούρα, από αυτόν άκουσα πρώτη φορά τη λέξη ''ωχαδερφισμός''»

Η γκολάρα του Τζόλη και όλες οι στιγμές λάμψης των Ελλήνων του εξωτερικού στο ευρωπαϊκό τριήμερο

Τα σχόλια στον bwinΣΠΟΡ FM για τη μεγάλη βραδιά του Ολυμπιακού και τις γκέλες Παναθηναϊκού και ΠΑΟΚ

Βαθμολογία UEFA: Ξανά 15η η Ελλάδα, χάθηκε χρυσή ευκαιρία να βρεθεί ακόμη και στη 13η θέση!

Ντέμης: Τι απαντά στην ερώτηση «γιατί δεν βγάζει αμυντικά χαφ το ελληνικό ποδόσφαιρο σήμερα»