Δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στην Ντερτόνα, αλλά πήρε τη νίκη στο τελευταίο δεκάλεπτο η Αρμάνι (75-79).

Σε ένα παιχνίδι που εξελίχθηκε σε θρίλερ στα τελευταία λεπτά, η ομάδα του Μιλάνου χρειάστηκε να ανατρέψει το σκορ στην τελευταία περίοδο και να πάρει το θετικό αποτέλεσμα, για να ανέβει στο 3-1 και την τρίτη θέση, πίσω από Βενέτσια και Βίρτους Μπολόνια.

Το σύνολο του Μεσίνα μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και πήρε προβάδισμα με 22-19 στο τέλος της πρώτης περιόδου, ενώ παίζοντας εξαιρετική άμυνα στο δεύτερο δεκάλεπτο, κατάφερε να πάει προηγούμενη στο ημίχρονο με +10 (31-41).

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να ανατρέψουν τα δεδομένα στο δεύτερο μέρος και τα κατάφεραν, αφού με ένα επιμέρους σκορ 24-13, πήρε προβάδισμα με 55-54 στο τέλος της τρίτης περιόδου. Παρόλα αυτά, η Αρμάνι κατάφερε να πάρει το προβάδισμα και να το διατηρήσει μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης, φτάνοντας στη νίκη με 79-75.

Κορυφαίος για την Αρμάνι ήταν ο Πόιθρες με 14 πόντους, ενώ δεν ήταν αρκετοί οι 19π. του Γουίμς για τους γηπεδούχους.

Τα δεκάλεπτα: 19-22, 31-41, 55-54, 75-79.