Κόκκινο πανί παραμένει ο Γιάννης Μανιάτης για τους φίλους του Αστέρα Τρίπολης.

Ο 30χρονος χαφ, που πρόσφατα αποτέλεσε παρελθόν από τον Ολυμπιακό, ανακοινώθηκε από τον Ατρόμητο την Παρασκευή και λίγες ώρες αργότερα γνωστοποιήθηκε ότι βρίσκεται στην αποστολή για την αναμέτρηση με τους Αρκάδες.

Ο Ρικάρντο Σα Πίντο τον πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 75ο λεπτό του ματς αντί του Τόνσο, θέλοντας να κλείσει τους διαδρόμους στον Αστέρα, έχοντας η ομάδα προβάδισμα με 1-0 από το τέρμα του Ντάουντα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Ο έμπειρος χαφ έγινε δέκτης αποδοκιμασιών με την είσοδό του στο ματς από τους λιγοστούς φίλους των γηπεδούχων, που δεν ξεχνούν ότι πρωταγωνίστησε στην πολυσυζητημένη φάση στον τελικό του Κυπέλλου του 2013 με τον Ολυμπιακό, όταν έδιωξε στο 69’ την μπάλα πάνω στη γραμμή με το χέρι ύστερα από την κεφαλιά του Σανκαρέ με το ματς στο 1-1.