Μία ήττα εκτός προγράμματος γνώρισε η Μονακό, με τη Λε Μαν να περνά με 101-95 από την έδρα της. Ωστόσο, οι Μονεγάσκοι έχουν κλειδώσει την πρωτιά στο γαλλικό πρωτάθλημα, ενώ ο Μάικ Τζέιμς δεν αγωνίστηκε, προκειμένου να προφυλαχθεί για το Final 4 της Ευρωλίγκας.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται στην ισοπαλία (23-23), ενώ οι αμφότερες πήγαν στην ανάπαυλα με 44-50 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Οι γηπεδούχοι πάτησαν το... γκάζι στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά το τέλος της τρίτης περιόδου τους βρήκε ξανά πίσω στο σκορ με 72-69. Στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού, οι Μονεγάσκοι πίεσαν για τη νίκη, αλλά η Λε Μαν κατάφερε να κρατηθεί στο παιχνίδι και να πάρει ένα σπουδαίο διπλό με 101-95.

Κορυφαίος για τους φιλοξενούμενος ο Εντόι με 19 πόντους, ενώ στον αντίποδα, δεν ήταν αρκετοί οι 28π. του Ντιαλό για τους Μονεγάσκους. Μάλιστα, με αυτή τη νίκη, η Λε Μαν κλείδωσε την είσοδό της στα playoffs του πρωταθλήματος.

Τα δεκάλεπτα: 23-23, 44-50, 69-72, 95-101.