Ο Μάρκο Λιβάγια ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής στα πρώτα 19 λεπτά του αγώνα μεταξύ της Βιγιαρεάλ και της Χάιντουκ Σπλιτ στο «Θεράμικα».

Ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ και νυν της κροατικής ομάδας, πρόλαβε να τα κάνει… όλα και να μαγνητίσει πάνω του τα βλέμματα!

Αρχικά, πριν συμπληρωθεί καν το πρώτο δίλεπτο έκανε τη σέντρα-σουτ και ο Μπιουκ με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ για την Χάιντουκ.

Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 14ο λεπτό, ο Λιβάγια έκανε ένα σκληρό φάουλ στον Πεντράθα και στα… καπάκια μανούρα με τον Κουένκα, με αποτέλεσμα να αντικρίσει την κίτρινη κάρτα.

Πέντε λεπτά αργότερα, είχε γυρίσει στην προσπάθειά του να αμυνθεί αλλά έστειλε άθελά του με κεφαλιά, που θύμισε… σεντερφορίσιο τελείωμα, την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για να γράψει το 2-1 υπέρ της Βιγιαρεάλ.

TAGS: A.E.K.