Ο Κόουλ Πάλμερ έγραψε χθες ιστορία με καρέ τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Τσέλσι-Μπράιτον (4-2). Ο Άγγλος επιθετικός με αριστερό πλασέ στο 21’, πέναλτι στο 28’, απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 31’ και εκπληκτικό τελείωμα στην κλειστή γωνία στο 41’ έγινε ο πρώτος στην ιστορία της Premier League που σκοράρει τέσσερις φορές στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα το έκανε μέσα σε 20 λεπτά.

Ο ίδιος φαίνεται πως το έβλεπε να έρχεται ένα τέτοιο επίτευγμα. Σε μια από τις καθιερωμένες φωτογραφήσεις πριν από την έναρξη της σεζόν, όταν κλήθηκε να κάνει έναν πανηγυρισμό με τον οποίο θα εμφανίζεται στα επίσημα media της Premier League, του ζήτησαν να μετρά μέχρι το 3 και εκείνος ρώτησε «Μήπως να κάνω και... 4;». Κι όπως αποδείχτηκε... κάτι ήξερε o 22χρονος.