Οι Κλίπερς τα... βρήκαν σκούρα απέναντι τους Ντιτρόιτ Πίστονς, ωστόσο, χάρη στην τρομερή εμφάνιση του Πολ Τζορτζ έκαναν την ανατροπή και πήραν τη νίκη με το τελικό 112-106.

Ωστόσο, πέντε λεπτά πριν το φινάλε, ο αγώνας στιγματίστηκε από τον σοκαριστικό τραυματισμό του Νόρμαν Πάουελ, έπειτα από αγκωνιά που δέχθηκε από τον Τζέιλεν Ντουρέν σε διεκδίκηση ενός ριμπάουντ.

Συγκεκριμένα, ο 30χρονος γκαρντ/φόργουορντ των γηπεδούχων χτύπησε σοβαρά από την σφοδρή σύγκρουση με τον αντίπαλό του, με αποτέλεσμα να έχει μεγάλη αιμορραγία από τη μύτη, «παγώνοντας» τους πάντες μέσα στο γήπεδο.

Τελικώς, ο έμπειρος άσος μεταφέρθηκε στα αποδυτήρια μετά από λίγα λεπτά, εκεί όπου του έγιναν μερικά ράμματα, με τον προπονητή του λίγο αργότερα να δηλώνει πως όλα είναι καλά και δεν συντρέχουν λόγοι ανησυχίας.