Πολύ σκληρή για να πεθάνει αποδεικνύεται η Κηφισιά! Παρότι βρέθηκε να χάνει με 3-0 στο ημίχρονο από τον Asteras B AKTOR, η ομάδα του Σεμπάστιαν Λέτο βρήκε τις απαντήσεις στο δεύτερο μέρος και με φοβερό γκολ του Μίλερ στην τελευταία φάση του αγώνα, κατάφερε να αποφύγει την πρώτη της ήττα και να πάρει τον βαθμό (3-3).

Στους 14 βαθμούς πλέον ο σύλλογος των βορείων προαστίων, στους 3 οι Αρκάδες που έκαναν μεγάλη προσπάθεια αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν το παρθενικό τρίποντο στη σεζόν.

Δυναμικό ξεκίνημα από τους Αρκάδες, με τον Μπουσάι στο 14ο λεπτό να ανοίγει το σκορ, ενώ ο Προύντζος στο 27' έκανε το 2-0 μετά από ασίστ του Οκό. Ο δημιουργός έγινε σκόρερ και στο 41' έγραψε το 3-0, με τον Αστέρα να πηγαίνει στα αποδυτήρια με ισχυρό προβάδισμα.

Η Κηφισιά μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και είχε περισσότερες ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο τέρμα. Ο Κυριόπουλος στο 48' μείωσε σε 3-1 ξαναβάζοντας την ομάδα του στο παιχνίδι, ενώ στο 76' έγραψε το 3-2 μετατρέποντας το ματς σε θρίλερ!

Όλα έδειχναν πως οι Αρκάδες θα πανηγύριζαν για πρώτη φορά φέτος, αλλά η Κηφισιά δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Δευτερόλεπτα πριν το τελευταίο σφύριγμα, ο Μίλερ με φοβερό σουτ εκτέλεσε τον Γραμματικάκη για το 3-3 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς στο Ζηρίνειο.