Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ηλιούπολη!

Η ομάδα του Παπαβασιλείου επικράτησε με 2-1 της Παναχαϊκής σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι, για την 3η αγωνιστική της Super League 2.

Η Ηλιούπολη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό, με τον Μαυρία να δίνει σκορ στο ματς, γράφοντας το 1-0 για τους γηπεδούχους. Μάλιστα, η ομάδα του Παπαβασιλείου πατούσε καλύτερα και άγγιξε το δεύτερο γκολ στο 22' με τον Βασιλούδη να έχει δοκάρι.

Ό,τι δεν κατάφεραν να κάνουν οι γηπεδούχοι, το πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι. Λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 42ο λεπτό με τον Ντε Τομάς, ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1.

Τελικά, ο Βασιλούδης πήρε το... αίμα του πίσω στο 62ο λεπτό, σκοράροντας με σουτ για να δώσει εκ νέου το προβάδισμα στην Ηλιούπολη.

Το παιχνίδι στο τελευταίο του μισάωρο απέκτησε άγρια ομορφιά, η Παναχαϊκή ανέβηκε στο γήπεδο και πίεσε ασφυκτικά για την ισοφάριση. Πάρα τις μεγάλες ευκαιρίες που δημιούργησε όμως δεν κατάφερε να βρει το δεύτερο γκολ και έφυγε από την Ηλιούπολη με ήττα, με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν το πρώτο τους τρίποντο στη σεζόν.