Καθάρισε με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και συνεχίζει ακάθεκτη προς την κατάκτηση του τίτλου στη Λετονία η RFS!

Η ομάδα την οποία θα συναντήσει ο ΠΑΟΚ (28/11) για την 5η αγωνιστική της League Phase του φετινού Europa League, δυσκολεύτηκε μόνο στα πρώτα 45 λεπτά της εκτός έδρας αναμέτρησής της με την ουραγό του λετονικού πρωταθλήματος, Γελγκάβα, καταφέρνοντας τελικά να πανηγυρίσει τη νίκη με 2-0.

Παρότι είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα, η RFS χρειάστηκε να περιμένει μέχρι το 71' για να πάρει το προβάδισμα με γκολ του Λίπουσζεκ, πριν έρθει ο Οσουάγκου, για να «κλειδώσει» το τρίποντο για την ομάδα του, πέντε λεπτά αργότερα (76').

Έτσι, η RFS ξέφυγε στο +3 από τη δεύτερη της βαθμολογίας, Ρίγα, έχοντας δώσει και δύο παιχνίδια λιγότερα, ενώ πλέον στρέφει την προσοχή της στη μεσοβδόμαδη και πολύ δύσκολη εντός έδρας αναμέτρησή της με τη Γαλατασαράι.

TAGS: Π.Α.Ο.Κ.