Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε την αναμέτρηση με την Άστον Βίλα η Φούλαμ, επικρατώντας άνετα με 3-0 και χάνοντας ευκαιρίες να διευρύνει ακόμα περισσότερο το σκορ.

Με παίκτη λιγότερο από το 63ο λεπτό η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ, έμοιαζε μια ταχύτητα κάτω από την αντίπαλό της και συνέχισε να απογοητεύει τους φίλους της στο ξεκίνημα της φετινής σεζόν (μόλις 2 νίκες σε 11 αγωνιστικές).

Σε πολύ δύσκολη θέση πλέον ο θρύλος της Λίβερπουλ, με τους φίλους της Βίλα που βρέθηκαν στο «Κρέιβεν Κότατζ» να φωνάζουν συνθήματα για απόλυσή του.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν τις διαθέσεις τους από το ξεκίνημα του αγώνα, χάνοντας τρεις φάσεις σε διάστημα τριών λεπτών, από το 17' μέχρι το 20'. Περέιρα, δις, και Μίτροβιτς δεν κατάφεραν να σκοράρουν απέναντι στον Μαρτίνες, με τον Αργεντίνο γκολκίπερ να αποκρούει εντυπωσιακά και μακρινό σουτ του Γουίλιαν. Η Φούλαμ πήρε το προβάδισμα στο 36' με βολίδα του Χάρισον Ριντ, αφού η μπάλα του στρώθηκε μετά από απομάκρυνση σε κόρνερ, ενώ λίγα λεπτά αργότερα Μίτροβιτς και Γουίλιαν αστόχησαν σε διαδοχικές προσπάθειες.

Η εικόνα του ματς δε άλλαξε ούτε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ντάγκλας Λουίζ να αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 63', με βοήθεια του VAR, πριν ο Μίτροβιτς κάνει το 2-0 με πέναλτι στο 68'. Στο 83', διαμορφώθηκε το τελικό 3-0, με αυτογκόλ του Μινγκς.

Φούλαμ-Άστον Βίλα 3-0
(36' Ριντ, 68' πεν. Μίτροβιτς, 83' αυτ. Μινγκς)

Γουέστ Χαμ-Μπόρνμουθ (22:00)

Μαρινάκης: «Ήρθε η ώρα το Σίτι Γκράουντ να μετατραπεί σε γήπεδο 50.000 θέσεων»

Φάνηκε εξ αρχής και δεν προλαβαίνει το ντέρμπι ο Ντε Μπρόινε

Η Λίβερπουλ ανέκτησε σπάνιο υλικό, που είχε χαθεί για 60 χρόνια, από το πρώτο της ευρωπαϊκό παιχνίδι

Telegraph: «Αν η Σίτι κριθεί ένοχη, θα αποκλειστεί από όλες τις διοργανώσεις και όχι μόνο από την Premier League»!

Συνελήφθη πρώην παίκτης της Άρσεναλ για εισαγωγή ναρκωτικών αξίας 600.000 λιρών - Είχε εξάρει το ταλέντο του ο Βενγκέρ!

Επιβεβαίωσε την απουσία του Οντεγκααρντ ο Αρτέτα

Γλίτωσε το κάζο με τρομερή ανατροπή στο φινάλε η Τότεναμ!

Γουέστ Χαμ και Άστον Βίλα «κυνηγάνε» τον Σολέ που ενδιαφέρθηκε ο ΠΑΟΚ!

Ο Καζεμίρο κρατούσε τον Γκαρνάτσο για να μην κάνει ξανά τον πανηγυρισμό του Κριστιάνο!

Λιγκ Καπ Αγγλίας: «Ξεμπούκωσε» με 7άρα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Αποκλεισμός σοκ για Φούλαμ μετά από 34 πέναλτι!