Με ήττα συνδυάστηκε το τελευταίο φιλικό του Ατρόμητου πριν τα ματς με την ΑΪΚ Στοκχόλμης για τον Γ’ Προκριματικό γύρο του Europa League. Η Μπουγιούκσεχιρ εκμεταλλεύτηκε την ανωτερότητά της στο πρώτο ημίχρονο και πήρε τη νίκη με σκορ 1-0.

Οι Περιστεριώτες δεν είχαν καλή εικόνα στα πρώτα 45λεπτα στο «Φετίχ Τερίμ» στην Κωνσταντινούπολη και είδαν τους αντιπάλους τους να προηγούνται μόλις στο 3ο λεπτό με τον Σοκόλ. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου ανέβασε αισθητά την απόδοσή της όμως δεν βρήκε τον τρόπο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Οι συνθέσεις:

Μπουγιούκσεχιρ: Μπαμπατζάν, Ουτσάρ, Τζανσέβ, Αιχάν, Οστορούν, Τεκντεμίρ, Μπατζί, Μοσορό, Ντοκά, Βίστζα, Σοκόλ.

Έπαιξαν και οι: Σίμπασι, Ερντέμ,Αγκάι, Ρότμαν, Eμρέ, Σαχίν, Αλκιλίκ, Αλτούν, Πατντάλ, Αλτούν Τας.

Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Κούρος (61’ Μπιτόλο), Έμποου (73’ Λαζαρίδης), Φυτανίδης, Γκαρσία (87’ Λημνιός) , Γοδόι (73’ Μπάλλας), Ουσέρο (87’ Νάτσος), Μαρσελίνιο (73’ Μπρίτο), Ούμπιντες, Ναπολεόνι (87’ Ρεγκάκος).