Μια ακόμα άνετη νίκη πήραν οι Μπακς με 127-106 στην έδρα των Σακραμέντο Κινγκς.

Τα ελάφια πήραν το προβάδισμα από την πρώτη περίοδο και διατήρησαν τη διαφορά μέχρι τέλους, εκτοξεύοντάς την στο δεύτερο μισό.

Μέτρια μέρα είχε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, φτάνοντας τους 13 πόντους, με 10 ριμπάουντ και πέντε ασίστ σε 28 λεπτά παιχνιδιού, ενώ ο Θανάσης συμμετείχε για περίπου δυόμισι λεπτά και πέτυχε 4 πόντους.

Σε εξαιρετική κατάσταση έδειξε ο «διπλός» Μίντλετον, με 27 πόντους, 11 ριμπάουντ και 4 ασίστ και ακολούθησε ο Μπλέντσο με 24 πόντους, 4 ριμπάουντ και πέντε ασίστ.

Για τους Κινγκς ξεχώρισαν οι Φοξ και Μπαρνες που έφτασαν τους 19 πόντους, με τον πρώτο να μαζεύει επιπλέον 9 ριμπάουντ και να μοιράζει 10 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 18-34, 44-53, 75-90, 106-127

Με τον Λέοναρντ να βγάζει φωτιές, οι Κλίπερς πάτησαν 109-100 τους Γουόριορς. Ο πρώτος σκόρερ του ματς πέτυχε 36 πόντους, με εννιά ριμπάουντ και πέντε ασίστ, ενώ ακολούθησε ο ΓΟυίλιαμς με 21 πόντους, δύο ριμπάουντ και οκτώ ασίστ. Για το Γκόλντεν Στέιτ ξεχώρισε ο Σπέλμαν με 17π.
Τα δωδεκάλεπτα: 22-20, 48-53, 73-83, 109-100

Αγριεμένοι οι Λέικερς, καθάρισαν με 129-114 τους Μάβερικς. Ο ΛεΜπρον για ένα ακόμα παιχνίδι ήταν ασταμάτητος, φτάνοντας τους 35 πόντους, με 16 ριμπάουντ και 7 ασίστ, ενώ ο Κούζμα συμπλήρωσε 26 πόντους. Από τον άλλη, ο Λούκα Ντόντσιτς δεν κατάφερε να… σώσει την παρτίδα για τους Μάβερικς, πετυχαίνοντας 25 πόντους με 10 ριμπάουντ, έχοντας συμπαραστάτη τον Χάρνταγουεϊ με 22 πόντους.
Τα δωδεκάλεπτα: 27-45, 58-79, 86-99, 114-129

Το θετικό τους σερί συνεχίζουν οι Τζαζ, που επιβλήθηκαν 109-92 των Χόρνετς, έχοντας κορυφαίο τον Ροζιέ με 23 πόντους. Για την Σάρλοτ ξεχώρισε ο Κλάρκσον με 20.
Τα δωδεκάλεπτα: 29-13, 61-38, 87-62, 109-92

Στις λεπτομέρειες οι Σανς νίκησαν τους Μάτζικ με 98-94, έχοντας κορυφαίο τον Φουρνιέ με 28 πόντους, ενώ για τους ηττημένους πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπούκερ με 24.
Τα δωδεκάλεπτα: 27-25, 58-48, 77-75, 98-94.

Νίκη με 134-121 πήραν οι Γκρίζλις επί των Σπερς στο Μέμφις, αντέχοντας στην αντεπίθεση των φιλοξενούμενων στο δεύτερο μισό του ματς. Για τους νικητές ξεχώρισαν οι Τζάκσον και Μοράν με 24 και 22 πόντους αντίστοιχα, ενώ πρώτος σκόρερ του ματς ήταν ο ΝτεΡόζαν με 36.
Τα δωδεκάλεπτα: 37-32, 63-57, 100-98, 134-121

Πέρασαν από το Σικάγο οι Πέισερς, «πατώντας» τους Μπουλς με 116-105. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο «διπλός» Τέρνερ, με 27 πόντους και 14 ριμπάουντ, ενώ για το Σικάγο έβγαλε φωτιές ο ΛαΒιν με 43 πόντους.
Τα δωδεκάλεπτα: 27-29, 46-54, 72-79, 105-116

Με μεγάλη ανατροπή στο τελευταίο δωδεκάλεπτο, οι Νετς νίκησαν 117-113 τους Χιτ. Το Μαϊάμι κρατούσε το προβάδισμα, όμως οι Νετς στο φινάλε με ένα σερί 18 πόντων και μόλις τρεις των Χιτ πήραν τη νίκη, έχοντας πρώτο σκόρερ τον Ντιγούιντι με 26 πόντους και 14 ασίστ, ενώ ο Μπάτλερ με 33 ξεχώρισε για τους Χιτ.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-42, 57-69, 89-89, 117-113