Η Άρσεναλ είδε τον Σαλάχ να σκοράρει στο τελευταίο δεκάλεπτο του ντέρμπι της Κυριακής στο «Έμιρεϊτς» και έμεινε στο 2-2 απέναντι στους «κόκκινους» για την 9η αγωνιστική της Premier League.

Οι Λονδρέζοι προηγήθηκαν δύο φορές και ισοφαρίστηκαν ισάριθμες, αλλά ο τρόπος με τον οποίο απέκτησαν το δεύτερο προβάδισμα ήταν άξιος αναφοράς.

Πρόκειται για… νέο τρόπο, τον οποίο, φυσικά, δούλεψε στις προπονήσεις και ο Νίκολας Τζοβέρ, προπονητής στατικών φάσεων στην Άρσεναλ. Οι παίκτες του Αρτέτα, βλέποντας τον Ράις στην μπάλα, μετακινήθηκαν προς την απέναντι πλευρά εντός περιοχής.

Άρχισαν να κατεβαίνουν όλοι μαζί σαν σε… τρενάκι και τελικά έκαναν όλοι την κίνηση προς την εστία για να πάρει την κεφαλιά ο Μερίνο για το προσωρινό 2-1!

Προσέξτε τη φάση στο παρακάτω βίντεο:

Όρθια στο Λονδίνο η Λίβερπουλ, κράτησε σε απόσταση την Άρσεναλ!

Τεν Χαγκ: «Μίλησα με τους διαιτητές, είναι η τρίτη φορά στη σεζόν που μας αδικούν»

Επιστροφή στις νίκες με τρομερό Πάλμερ για Τσέλσι - Οδυνηρή ήττα για τη Γιουνάιτεντ στις καθυστερήσεις!

Η Γιουνάιτεντ πετά στα... σκουπίδια τα πρώτα ημίχρονα: Χωρίς γκολ στα 8/9 παιχνίδια της στην Premier League!

Οι ενδεκάδες στο ντέρμπι της Άρσεναλ με τη Λίβερπουλ: Στον πάγκο ο Τσιμίκας

Έβερτον σκληρή για να... πεθάνει γλίτωσε την ήττα από τη Φούλαμ με ήρωα Μπέτο!

«Για εσένα Τζορτζ»: Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ αφιέρωσε τη νίκη επί της Στόουκ στον Μπάλντοκ

Έπιασε κορυφή με Χάαλαντ η Μάντσεστερ Σίτι - Χαμός με 3/3 γκολ στις καθυστερήσεις στα άλλα ματς!

Συγκίνηση στο «Bramall Lane» για τον Μπάλντοκ: Τίμησε την μνήμη του πριν από το ματς με τη Στόουκ η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

«Αυτό που έκανε, θύμισε Σμάιχελ»: Ο Έρμανσεν άφησε άφωνο τον Κάραγκερ με τη φοβερή απόκρουση