Ντέρμπι με τα όλα του!

Η αναμέτρηση της Ίντερ με τη Γιουβέντους για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας, εκτός από τα τρία γκολ των «νερατζούρι» στην κανονική διάρκεια και το μεγάλο σασπένς (καθώς η πρόκριση κρίθηκε στα πέναλτι), είχε και ένταση.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος των γηπεδούχων, Ίβαν Πέρισιτς έπιασε από τον λαιμό τον Χουάν Κουδράδο. Οι δύο τους είχαν μεγάλη κόντρα προς το φινάλε. Ο Κολομβιανός έκανε στο 81’ πέναλτι στον Κροάτη από το οποίο ήρθε το 3-0 και λίγα λεπτά αργότερα πήγε δυναμικά προς τα πάνω του προσπαθώντας να τον σταματήσει με τάκλιν, αλλά έφαγε μια μεγαλοπρεπέστατη ντρίπλα.

Ο 27χρονος εξτρέμ παραπονέθηκε για φάουλ λίγο πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας και ο Πέρισιτς τον έπιασε από τον λαιμό.