Με επιβλητικές νίκες απέναντι σε Μπενετόν Τρεβίζο (92-78) και Ντινάμο Σάσαρι (86-69) συνέχισαν την πορεία τους στο ιταλικό πρωτάθλημα Αρμάνι και Βίρτους, με τους Μιλανέζους να βρίσκονται στην κορυφή με 22-6.

Η ομάδα του Ετόρε Μεσίνα δεν μπήκε με τον καλύτερο τρόπο στο παρκέ και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 14-21 στο τέλος της πρώτης περιόδου. Στο δεύτερο δεκάλεπτο παρουσιάστηκαν πολύ διαφορετικοί, με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται στην ισοπαλία (33-33).

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν αποφασισμένοι να τελειώσουν το παιχνίδι και πήραν προβάδισμα με 60-51 στο τέλος του του τρίτου δεκαλέπτου. Στο τελευταίο δεκάλεπτο πάτησαν ακόμη περισσότερο το... γκάζι και πήραν τη νίκη με 92-78.

Εξαιρετική η παρουσία του Βόιγκτμαν για την Αρμάνι με 21 πόντους, δεν έφταναν οι 22π. του Ιροέγκμπου στους φιλοξενούμενους.

Τα δεκάλεπτα: 14-21, 33-33, 60-51, 92-78.

Εύκολο βράδυ είχε και η Βίρτους απέναντι στη Σάσαρι. Η ομάδα της Μπολόνια προηγήθηκε με 22-12 στο φινάλε του πρώτου δεκαλέπτου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα με 38-39 υπέρ των φιλοξενούμενων, οι οποίοι ήταν εντυπωσιακή σε εκείνο το σημείο.

Οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί με την έναρξη του δευτέρου μέρους και πήραν κεφάλι στο σκορ με 63-53 στο τέλος της τρίτης περιόδου, με την τελευταία να αποτελεί τυπική διαδικασία και τη Βίρτους να φτάνει στη νίκη με 86-69.

Πολύ καλό παιχνίδι από τον Σενγκέλια με 18 πόντους και 7 ριμπάουντ για την ομάδα της Μπολόνια, δεν ήταν αρκετοί οι 19π. τους Μπένζιους για τη Σάσαρι.

Τα δεκάλεπτα: 22-12, 38-39, 63-53, 86-69.