Έκανε την ανατροπή και πέρασε από τη Σκύδρα στο χρυσό σετ ο Πήγασος Πολίχνης (2-3)!

Έτσι, οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι έχουν εξασφαλίσει την παραμονή τους στην κατηγορία, ανέβηκαν στους 28 βαθμούς, ενώ ο Αριστοτέλης, που έχει ήδη υποβιβαστεί, έφτασε τους 5 πόντους, σε ένα αδιάφορο και για τις δύο ομάδες παιχνίδι.

Ο Πήγασος ήταν καλύτερος στο πρώτο σετ και έφτασε στην κατάκτηση του με 25-22. Οι γηπεδούχοι είχαν την απάντηση και ισοφάρισαν σε 1-1, παίρνοντας το δεύτερο με 25-20. Μάλιστα, κατάφεραν να πάρουν και κεφάλι στο σκορ, κάνοντας το 2-1 με 25-23 στο τρίτο σετ.

Ωστόσο, οι παίκτες των φιλοξενούμενων ήταν αποφασισμένοι να ανατρέψουν τα δεδομένα και το κατάφεραν. Αρχικά, ισοφάρισαν σε 2-2 σετ, κατακτώντας το τέταρτο με 25-20, με την αναμέτρηση να πηγαίνει στο χρυσό σετ. Εκεί, η ομάδα της Πολίχνης ήταν ανώτερη και με 15-9 έκαναν το 3-2 σετ, φεύγοντας με δύο βαθμούς από την Σκύδρα.

Τα σετ (2-3 σετ): 22-25, 25-20, 25-23, 20-25, 9-15