Πληγώθηκε στο τέλος η ΑΕΛ. Στον τρίτο προκριματικό γύρο του Conference League ολοκληρώθηκε η φετινή πορεία της κυπριακής ομάδας στην Ευρώπη, καθώς γνώρισε την (εκτός έδρας) ήττα με 1-0 από την Καραμπάχ και αποκλείστηκε σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου ματς.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 87ο λεπτό του αγώνα ο Κάντι, ο οποίος αποδείχθηκε «χρυσή» αλλαγή, έχοντας μπει στα μέσα του δεύτερου μέρους. Πιο επικίνδυνοι συνολικά οι γηπεδούχοι, οι οποίοι είχαν δημιουργήσει 4-5 καλές φάσεις.

Ωστόσο, οι παίκτες της ΑΕΛ μπορούν να νιώθουν πικραμένοι, έχοντας φτάσει τόσο κοντά στο να διεκδικήσουν την πρόκριση στην παράταση.

Την ίδια ώρα, η Μπόντο από τη Νορβηγία επικρατούσε 2-0 της Πρίστινα με τα τέρματα του Μποτέιμ (18’, 78’) και ανέτρεψε το 2-1 του πρώτου αγώνα, σφραγίζοντας πρόκριση για τα playoffs. Ενδιάμεσα έχασε πέναλτι ο Πάτρικ Μπεργκ στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης.