Τρένο η Ρίγας, πάει φουλ για το πρωτάθλημα! Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στη League Phase του Europa League διέλυσε με 4-1 την Ντόγκαβπιλς, πετυχαίνοντας την τέταρτη νίκη της στα πέντε τελευταία παιχνίδια.

Κάπως έτσι, παρέμεινε στην κορυφή και εκτόξευσε τη διαφορά από τη δεύτερη Ρίγα στο +6, έχοντας και ματς λιγότερο. Κάπως έτσι, πάει… καρφί για τον τίτλο, με επτά αγωνιστικές να απομένουν για το φινάλε του πρωταθλήματος.

Εκρηκτική εκκίνηση για την Ρίγας, η οποία βρήκε δύο γκολ σε διάστημα δύο λεπτών. Πρώτα στο 15’ με τον Κίγκουρς να ανοίγει το σκορ και αμέσως μετά στο 17’ ο Μαρκίεφ έγραψε το 2-0. Ο Στούγκλις χτύπησε στο φινάλε του ημιχρόνου για να διευρύνει το προβάδισμα των γηπεδούχων, με τον Ος στο 79ο λεπτό να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Ο ίδιος παίκτης έμελε να σκοράρει ξανά στο 90ο λεπτό, αυτή τη φορά στα δίχτυα της ομάδας του και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (4-1).

TAGS: Π.Α.Ο.Κ.