Έκανε τα εύκολα δύσκολα, αλλά πήρε το τρίποντο η Καραμπάγκ! Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στη League Phase του Europa League λύγισε με 3-2 της Σαμπά Μπακού και κατάφερε να πάρει την τέταρτη διαδοχική της νίκη.

Στο +2 από την Αράζ και στο +3 από τις Ζίρα, Τουράν η Καραμπάγκ, η οποία σε λίγες ημέρες υποδέχεται την Μάλμε.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με το πόδι στο γκάζι και αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους. Στο 6’ ο Μπαϊράμοφ άνοιξε το σκορ, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ακουντζάτζε έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Σαν να μην έφτανε αυτό, ήρθε και ο Μεδίνα στο 17ο λεπτό να γράψει το 3-0, ξεχειλώνοντας το σκορ.

Το άνετο προβάδισμα έκανε την Καραμπάγκ να αφήσει το πόδι από το γκάζι, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Σαμπά Μπακού και μείωσε στο φινάλε του ημιχρόνου με τον Μίκελς. Μάλιστα, στο 51ο λεπτό o Σαφράνκο μείωσε σε 3-2, έδωσε νέο ενδιαφέρον και πρόσθεσε μπόλικο άγχος στους γηπεδούχους, οι οποίοι κατάφεραν να κρατήσουν το σκορ ως είχε μέχρι το φινάλε.