Σπουδαία εμφάνιση από την Ρέιντζερς στα προημιτελικά του League Cup Σκωτίας, με την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Europa League, να διαλύει την Νταντί και να περνάει… αέρα στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Ο Ντέσερς ξεκίνησε τον χορό των γκολ, με τον Νιγηριανό να σκοράρει στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης και να βάζει σε πορεία πρόκρισης την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο αρχηγός της ομάδας, Ταβερνιέρ ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι που κέρδισε η Ρέιντζερς και δεν λάθεψε, νικώντας τον αντίπαλο κίπερ και στο 57ο λεπτό έκανε το 2-0, κλειδώνοντας σε μεγάλο βαθμό τη νίκη.

Το κερασάκι στην… τούρτα μπήκε και πάλι από τον Ντέσερς, ο οποίος στο 66ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-0, με την Ρέιντζερς να περνάει πανηγυρικά στις κορυφαίες τέσσερις ομάδες του φετινού League Cup Σκωτίας.