Η Καπάζ φιλοξένησε την Καραμπάγκ για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Αζερμπαϊτζάν και υπέστη σκληρή ήττα με 5-0.

Η προσεχώς αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League πέρασε σαν… σίφουνας και με τους 24 βαθμούς που έχει μαζέψει, βρίσκεται στο +6 από την δεύτερη Τουράν και έχει χτίσει γερό μαξιλαράκι ασφαλείας.

Ο Αντάι έκανε την αρχή στον χορό των γκολ γράφοντας το 1-0 στο 17ο λεπτό για το προβάδισμα της ομάδας του.

Στη συνέχεια ο Ισαγιέφ διπλασίασε τα τέρματα της Καραμπάγκ στο 51’ και πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των φιλοξενούμενων ο Αντράντε στο 52’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Ο Μπαϊραμόφ στο 67ο λεπτό δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει το 4-0, ενώ το κερασάκι στην τούρτα μπήκε από τον Καστσούκ στο 78’ για το τελικό 5-0 για τον απόλυτο θρίαμβο της Καραμπάγκ.