Η 3η αγωνιστική συνεχίζεται στο 4ο γκρουπ δυναμικότητας του Nations League (13/10), με τη Μάλτα να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ στο φινάλε απέναντι στη Μολδαβία για το 1-0, ενώ Λιχτενστάιν και Γιβραλτάρ δεν ξεκόλλησαν ποτέ από το 0-0.

Για τον 2ο όμιλο η αναμέτρηση ανάμεσα σε Μάλτα και Μολδαβία έδειχνε πως θα έληγε ισόπαλη. Όμως λίγο πριν την ολοκλήρωση του 90λέπτου βρήκε το νικητήριο γκολ από την άσπρη βούλα με τον Τέουμα να σκοράρει το 1-0 στο 87ο λεπτό. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής έχασε μοναδική ευκαιρία να διπλασιάσει το προβάδισμα της ομάδας του στις καθυστερήσεις και πάλι από τα 11 βήματα, όμως η εκτέλεση του ήταν κακή και πέρασε απευθείας άουτ.

Την ίδια ώρα Λιχτενστάιν και Γιβραλτάρ αναμετρήθηκαν για τον 1ο όμιλο, με τις δύο ομάδες να αδυνατούν να βρουν τον δρόμο προς την αντίπαλη εστία. Με τον βαθμό που πήρε το Γιβραλτάρ βρίσκεται στην πρώτη θέση του ομίλου, έστω και προσωρινά φτάνοντας τους πέντε βαθμούς, αν και το Σαν Μαρίνο που έχει τρεις με παιχνίδι λιγότερο και με μία νίκη θα μπορεί να κάνει δική του την κορυφή.

Γιαννούλης: «Όλα τα παιχνίδια από εδώ και πέρα είναι αφιερωμένα στον Τζορτζ»

Σιώπης: «Περάσαμε μια πολύ δύσκολη εβδομάδα - Ο κόουτς μας έχει βγάλει νοοτροπία νικητή»

Ρότα: «Πάντα θα παίζουμε για το φίλο μας - Η Εθνική είναι κάτι μεγαλύτερο από οποιαδήποτε ομάδα, ανατρίχιασα»

Το ποστάρισμα του Παναθηναϊκού με Μπακασέτα: «Για τον Γιώργο…»

Η βραδιά των… αρχηγών: Οι καλύτερες φάσεις από τη νίκη κορυφής της Ελλάδας απέναντι στην Ιρλανδία

Έμειναν στο ισόπαλο 1-1 και θα παλέψουν για την παραμονή Νήσοι Φερόε και Λετονία

Ανατριχίλα: Συγκινημένοι οι διεθνείς, έκαναν τον γύρο στο «Καραϊσκάκης» με φανέλα Μπάλντοκ και αποθεώθηκαν!

Έκλεψε την μπάλα από τον Κέλεχερ και «τέλειωσε» την Ιρλανδία ο Μάνταλος!

Η βαθμολογία του ομίλου της Εθνικής: Μόνη πρώτη η Ελλάδα, «τελικός» με Αγγλία

Πάρτι της Αυστρίας με καλεσμένο τον Χάαλαντ και την παρέα του!