Σε καλή κατάσταση έδειξε πως βρίσκεται η Κέρκυρα που επικράτησε χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα με 3-0 της Αναγέννησης Γιαννιτσών. Η ομάδα του Άκη Μάντζιου στο τελευταίο της τεστ πριν την πρεμιέρα του πρωταθλήματος απέναντι στον Ατρόμητο (Κυριακή, 19:15, Κέρκυρα), προηγήθηκε με 2-0 σε ένα δίλεπτο ξέσπασμα λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου και έφτασε στο 3-0 με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα.

Το σκορ άνοιξε ο Γιώργος Μπάρκογλου στο 39ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, που κέρδισε ο Σταμόγιαννος. Οι «Φαίακες» κατάφεραν στο αμέσως επόμενο λεπτό να διευρύνουν το προβάδισμά τους, όταν ο πολύ καλός Λεόν βρήκε με ωραία κάθετη πάσα τον Γιάντση και αυτός δεν αστόχησε απέναντι στον τερματοφύλακα των Γιαννιτσών, γράφοντας το 2-0.

Το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα διαμόρφωσε ο Βασιλόγιαννης στο 59’ με σουτ, μόλις τρία λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Κέρκυρα (Μάντζιος): Αναστασόπουλος, Μπουκουβάλας, Σταμόγιαννος, Καραλής, Αγρίτης, Μπάρκογλου, Λεόν, Έντερ, Τσουμάνης, Γιάντσης, Γκούμας

Αναπληρωματικοί: Στρατηλάτης, Πετρούσης, Παπαδήμας, Ηλιάδης, Καραπέτσας, Σίμωσης, Διαμαντόπουλος, Βασιλόγιαννης, Τσοκάνης, Κούδας, Κρητικός, Λώττας

Αναγέννηση Γιαννιτσών (Παναγιωτίδης): Καραογλανίδης, Σκέμπης, Χατζόγλου, Σερέτης, Στεργίδης, Ιορδανίδης, Φάμπιο, Μπουτζίκος, Στεφανίδης, Σπαθαράς, Μπαξεβάνος

Αναπληρωματικοί: Ζαχαριάδης, Ντατίδης, Σιδηρόπουλος, Γιώγιος, Τζούκιτς, Τσιάμης, Παλαιολόγου

Επιμέλεια: Αλέξης Περδίκης