Το πρώτο του φιλικό επί ιταλικού εδάφους και συγκεκριμένα στο Στο Σαν Βίτο Ντι Καντόρε δίνει ο Άρης κόντρα στη Σιένα.

Με έντονο το ελληνικό στοιχείο στην αποστολή των «κίτρινων», ο Μάκης Κατσαβάκης θα έχει την ευκαιρία να τεστάρει την ετοιμότητα των παικτών του.

Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης από το sport-fm.gr

90' Τέλος στον αγώνα. Ο Άρης γνωρίζει την ήττα από την πιο έτοιμη Σιένα με σκορ 1-0.

86' Μεγάλη επέμβαση από τον Βελλίδη, ο οποίος απέκρουσε το σουτ του Παολούτσι και κράτησε το 1-0.

85' Στη θέση του Ασλανίδη, μπαίνει ο Αντωνιάδης.

84' Ο Γιαννιώτας εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

80' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κώστα Καπετάνου, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι των Ιταλών.

78' Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα ο Σουνάς έκανε το μακρινό σουτ, όμως η μπάλα κατέληξε μακριά από την εστία.

74' Ο Σουνάς στη θέση του Τριανταφυλλάκου

72' Τίποτα αξιόλογο τα τελευταία λεπτά του αγώνα, έχει πέσει ο ρυθμός.

66' Ο Κάνουλας μπαίνει στη θέση του Καζναφέρη, ο οποίος όσο αγωνίστηκε έδειξε αρκετά καλά στοιχεία.

58' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Τριανταφυλλάκος πήρε την πάσα στην μεγάλη περιοχή από τον Καπετάνο αλλά το βολέ που επιχείρησε ο πρώτος έφυγε άουτ.

56' Αλλαγή για τον Άρη. Εκτός γηπέδου ο Γκέσιος, στη θέση του ο Γιαννιώτας.

55' Κατάφερε... να αστοχήσει από τα 3 μέτρα ανενόχλητος ο επιθετικός της Σιένα, Πάτσι, με την αντίδραση των αμυντικών του Άρη να μην είναι η ενδεδειγμένη, αφηνόντας τον αφύλαχτο.

51' Σέντρα από τα δεξιά για τη Σιένα, διώχνει σε κόρνερ γρήγορα ο Παπαζαχαρίας.

48' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καπετάνου, φεύγει λίγο άουτ.

Χωρίς αλλαγές ξεκινά το δεύτερο μέρος ο Άρης.

46' 'Εναρξη δεύτερου ημιχρόνου

45' Ημίχρονο στην αναμέτρηση, με τη Σιένα να προηγείται 1-0 στο πρώτο μέρος.

Ο Μανίνι έκανε το μακρινό σουτ, ο Βελλίδης έδιωξε με γροθιές, ωστόσο ο Παουλότσι πήρε το... ριμπάουντ και δεν έχασε την ευκαιρία με σουτ από την μεγάλη περιοχή να δώσει προβάδισμα στη Σιένα.

35' ΓΚΟΛ για την Σιένα.

34' Συνεχώς οδηγίες από τον Μάκη Κατσαβάκη προς τους παίκτες του, ο οποίος σίγουρα τα τελευταία λεπτά θα είναι πιο ικανοποιημένος σε σχέση με την αρχή.

30' Μικροτραυματισμός για τον Παπαστεριανό, που δεν είναι κάτι σοβαρό και το παιχνίδι συνεχίζεται.

28' Χωρίς φάσεις ο αγώνας ακόμα, με την εικόνα του Άρη να έχει βελτιωθεί αισθητά, προσπαθώντας να φανεί απειλητικός στην «εστία» της Σιένα.

20' Έχει ανέβει τα τελευταία λεπτά ο Άρης και προσπαθεί να δημιουργήσει επιθετικά, κυρίως με τους Καπετάνο και Καζναφέρη.

16' Πρώτο σουτ για τον Άρη. Ο Κασναφέρης από μακριά σούταρε δυνατά, κανένα πρόβλημα για τον Ιταλό τερματοφύλακα.

Στα πρώτα 15' της αναμέτρησης, οι παίκτες του Μάκη Κατσαβάκη πιέζουν ψηλά, ωστόσο οι Ιταλοί έχουν σωστή κυκλοφορία της μπάλας, προσπαθώντας να ανοίξουν το σκορ.

13' Κεφαλιά από τον Τζιανέτι, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα ο Βελλίδης με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

7' Η Σιένα έχει την κυκλοφορία της μπάλας στα πρώτα λεπτά του αγώνα

2' Μακρινό σουτ από την Σιένα, δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Βελλίδης να μπλοκάρει.