Στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας αναζητεί ακόμη την παρθενική της νίκη, όμως η Δόξα Δράμας βρήκε παρηγοριά στο Κύπελλο.

Η ομάδα του Μάκη Κατσαβάκη έφυγε νικήτρια για πρώτη φορά φέτος από το γήπεδο μετά το 1-0 στην έδρα της Καλλιθέας.

Έτσι, οι «μαυραετοί» πήραν την πρόκριση για τους «16» του θεσμού.

Για να συμβεί αυτό χρειάστηκε η βοήθεια ενός παίκτη των γηπεδούχων, αφού πέντε λεπτά πριν το ματς οδηγηθεί στην παράταση, ο Ρουσάκης άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Καλλιθέα (Γούτης): Κατσούλης, Ρουσάκης, Ντιαλό (65' Ντακόλ), Μιχαλόπουλος, Κατσίκης, Σταύρου (88' Σταύρου), Πριπου, Κάλτσας (85' Φουντουκίδης), Ηρακλής, Βιδάλης, Αρκούδας.

Δόξα Δράμας (Κατσαβάκης): Σέρεμετ, Τριποτσέρης, Κούμπρογλου, Σοϊλέδης, Κατσικογιάννης, Αραβίδης, Κανακούδης, Λίμα (46' Λεάντρο), Σικαλιάς, Αγγελούδης (60' Άντερσον), Αμπουμπακαρί.

Στις 2 Οκτωβρίου η κλήρωση των επόμενων φάσεων του Κυπέλλου - Θα βγει και ο τυπικά γηπεδούχος του τελικού

Με τον Εθνικό ο Άρης στην 4η φάση του Κυπέλλου - Λεβαδειακός-Ατρόμητος και ΟΦΗ-Παναιτωλικός τα πιο δυνατά ζευγάρια!

Αποκλείστηκε στα πέναλτι ο Ηρακλής, πρόκριση από τα 11 βήματα για Ζάκυνθο!

Η Παναχαϊκή πέταξε εκτός Κυπέλλου την Καλαμάτα - Πρόκριση θρίλερ για Πανιώνιο, έκανε την έκπληξη ο Απόλλων Κρύας Βρύσης!

Γκολ-αλητεία από Πλατέλλα, έστειλε την μπάλα συστημένη στο δεξί «παραθυράκι» της Αναγέννησης Άρτας!

Οριακή πρόκριση για Κηφισιά και ΑΕΛ - Πέταξε εκτός την Ηλιούπολη ο Καμπανιακός

Την Τρίτη η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας - Οι ομάδες που θα συμμετέχουν

Πανηγύρισε ιστορική πρόκριση στο Κύπελλο η Νέα Ιωνία - Τα ζευγάρια της 3ης φάσης

Άνετα στην επόμενη φάση του Κυπέλλου η Ηλιούπολη με πρωταγωνιστή τον Μάνο

Ο ΠΑΣ σκόρπισε με 11 γκολ τον Σπάρτακο Γραικοχωρίου, άνετα στην επόμενη φάση οι Καλαμάτα και Πανιώνιος