Μετά από τρία ανεπιτυχή αποτελέσματα η Ρεάλ Μαδριτης επικράτησε 2-0 της Λιόν με ισάριθμα τέρματα του Ρονάλντο και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου ο Άγιαξ συνέτριψε την Ντιναμό Ζάγκρεμπ 4-0.

Λιόν-Ρεάλ Μαδρίτης 0-2
(25’, 69’ Ρονάλντο)

Η Ρεάλ μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες και μια ισοπαλία κατάφερε να φύγει νικήτρια από την έδρα της Λιόν και να φτάσει τους 12 βαθμούς. Η ομάδα του Μουρίνιο, η οποία ακόμα δεν έχει δεχτεί τέρμα άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρονάλντο, ο οποίος στο 69’ με πέναλτι διαμόρφωσε και το τελικό 2-0.

Λιόν: Λορίς, Κρις, Λοβρέν, Κάλστρομ, Γκουρκίφ, Έντερσον, Ρεβεγιέρ, Νταμπό, Γκομίς, Μπριάν, Γκοναλόν

Ρεάλ Μαδρίτης: Κασίγιας, Πέπε, Ράμος, Κεντίρα, Ρονάλντο, Εζίλ, Μπενζεμά, Αλόνσο, Κοεντράο, Ντι Μαρία, Ντιαρά

szolj hozza: O0-1R

szolj hozza: O0-2R

Άγιαξ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ 4-0
(20’ Βαν Ντερ Βιλ, 25’ Σουλεϊμάνι, 65’ Ντε Γιόνγκ, 92’ Λοντέιρο)

Στο Άμστερνταμ το παιχνίδι δεν σηκώνει μεγάλης ανάλυσης. Ο Άγιαξ μπήκε δυνατά από το πρώτο ημίχρονο και δεν επέτρεψε στην Ντιναμό να κάνει φάσεις και να πετύχει το πρώτο της γκολ στο θεσμό. Ο Βαν Ντερ Βιλ άνοιξε το σκορ στο 20’, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Σουλεϊμάνι έκανε το 2-0. Ο Ντε Γιόνγκ στο δεύτερο ημίχρονο έκανε το 3-0, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Λοντέιρο στις καθυστερήσεις.

Άγιαξ: Βερμέρ, Φαν ντερ Βιλ, Αλντερβίρελντ, Βερτόγκεμ, Ανίτα, Ενόχ, Σουλεϊμάνι, Έρικσεν, Ντε Γιόνγκ, Γιάνσεν, Μπόεριγκντερ

Ντιναμό Ζάγκρεμπ: Κέλαβα, Ιμπάνιεθ, Σίμουνιτς, Καλέγιο, Λέκο, Κόβασιτς, Σαμίρ, Βρσάλικο, Μπάντελι, Βίντα, Ρουκάβινα