Μπορεί να δυσκολεύτηκε ωστόσο το Ισραήλ επικράτησε 2-1 της Λετονίας εντός έδρας και παρέμεινε στο… κόλπο του 6ου ομίλου των προκριματικών του Euro 2012, που συμμετέχει και η Ελλάδα.

To ματς άρχισε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για τους γηπεδούχους, καθώς στην πρώτη καλή φάση που δημιούργησαν άνοιξαν και το σκορ με τον Μπαρντά στο 16ο λεπτό. Η Λετονία δεν κατάφερε να αντιδράσει μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όμως μπήκε με πολύ καλύτερο αγωνιστικό πρόσωπο στο δεύτερο.

Έτσι, στο 62ο λεπτό, έφτασαν στην ισοφάριση με τον Γκόργκς, γεμίζοντας με άγχος του Ισραηλινούς. Το γκολ της λύτρωσης ήρθε από τον Καγιάλ στο 81ο λεπτό του αγώνα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1. Με αυτή τη νίκη το Ισραήλ, έφτασε τους εφτά βαθμούς και διατηρήθηκε σε απόσταση… βολής από τους πρωτοπόρους του ομίλου.