Τη νίκη με σκορ 1-0 πήρε ο Ατρόμητος κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο Περιστέρι, χάρη σε τέρμα που πέτυχε στο 65ο λεπτό ο Φαβάλι. Οι γηπεδούχοι έδειξαν πολύ καλά στοιχεία, και αν δεν υπήρχε ο Αναστασόπολος κάτω από τα δοκάρια του Αστέρα τότε σίγουρα το σκορ θα είχε άλλη έκταση. Από την άλλη πλευρά οι Αρκάδες είχαν για ακόμα μια φορά πολλά νέα πρόσωπα στην σύνθεσή τους.

Ο Ατρόμητος αγωνίστηκε με τους Καραγκιολίδη, Νάστο, Αποστολόπουλο, Ολιβέιρα, Μπιλαγί, Νεμπεγλέρα, Σφακιανάκη, Καραλή, Τάτο, Μπρίτο, Σαγκανόφσκι. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Σάντκβιστ, Φαβάλι, Σαρμιέντο, Καλαντζής, Γρομητσάρης, Αθανασίου, Β. Καραγκούνης, Κακκάβας.

Ο Αστέρας Τρίπολης έπαιξε με τους Αναστασόπουλο, Λαμπρόπουλο, Μπαρτολίνι, Λαζαρίδη, Ουριμπάρι, Καρέρα, Φυτανίδη, Λαδάκη, Ουντόζι, Λούκας, Μπακασέτα. Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν και οι Ντεγκρά, Ρόκας, Κουρμπέλης, Τσουμάγκας, Συμεωνίδης, Κολιός.

Διαιτητής ήταν ο Παπασταμάτης από τον σύνδεσμο της Αθήνας.

Επιμέλεια: Χρήστος Οικονόμου