90'+5' Λήξη του αγώνα.

90' Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88' Αλλαγή για τη Λάρισα. Ο Κάσας αντί του Μετίν.

84' Κίτρινη κάρτα ο Ηλιάδης του Ηρακλή.

83' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σουτ από τον Μετίν, η μπάλα κοντράρει στον Κατσιαμπή και ο Φερνάντεζ πραγματοποεί εντυπωσιακή επέμβαση.

78' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Βέλλιος μπαίνει αντί του Κονέ.

77' ΓΚΟΛ 2-1 ΜΕΙΩΝΕΙ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ! Ο Γιάντσης πέρνει την μπάλα με πλάτη προς την εστία, γυρίζει και με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή, στέλενει την μπάλα στο δεξi ''παραθυράκι'' της εστίας του Βιέρα.

74' Αλλαγή για την Λάρισα. Ο Κυριακίδης πήρε τη θέση του Κατσιαρού, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει λόγω ενοχλήσεων.

64' Διπλή αλλαγή για τον Ηρακλή. Οι Γιάντσης και Μάρα αντικατέστησαν τους Μπόσνιακ και Παπαστεριανό, αντίστοιχα.

58' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ, 2-0 - Ο Μετίν έβγαλε σε θέση βολής τον Ρομέου, ο οποίος με κοντινό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

54' Ο Ηρακλής έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση, ο Μπόσνιακ επωφελήθηκε από τις κόντρες και βγήκε φάτσα με το τέρμα, αλλά αντί να σουτάρει προτίμησε να σπάσει τη μπάλα δεξιά στον επρχόμενο Ηλιάδη που δεν κατάφερε να νικήσει τον Βιέρα.

47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ, 1-0 - Εξαιρετική σέντρα του Τουάμα από τα αριστερά, ο Ζέσους βρέθηκε ανενόχλητος στην καρδιά της άμυνας και με και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

46' Πρώτο σφύριγμα στο δεύτερο μέρος.

45+4' Λήξη του ημιχρόνου.

45+2' Κίτρινη κάρτα στον Κατσαμπή.

45' Δύο λεπτά καθυστερήσεις θα κρατήσει ο διαιτητής.

38' Δυνατό σουτ του Τουάμα περνάει πάνω από την εστία του Φερνάντες.

31' Κίτρινη κάρτα στον Ζέσους.

30' Αλλαγή για την Λάρισα. Ο Τουάμα παίρνει τη θέση του Βενετίδη, που υπέστη θλάση στον δικέφαλο.

24' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.

19' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.

16' Τίποτα το αξιόλογο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

7' Παράλληλη σέντρα του Φλάβιο απ' τα δεξιά, η κεφαλιά του Ζέσους δεν ανησυχεί τον Φερνάντες.

7' Μακρινό σουτ του Ιγκλέσιας, απελπιστικά αουτ.

2' Στα όρια της περιοχής ο Μπόσνιακ πλασάρει αουτ.

1' Έναρξη του αγώνα.

*Οι πρώτες νιφάδες χιονιού έχουν κάνει την εμφάνισή τους.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Λάρισα (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βιέρα, Κατσιαρός (74' Κυριακίδης), Νταμπίζας, Μελίσσης, Βελάσκο, Βενετίδης, Ιγκλέσιας, Ρομέου, Φλάβιο, Μετίν (88' Κάσας), Ζεσούς.

Ηρακλής (Σάββας Κωφίδης): Φερνάντες, Γιαννούλης, Παπαζαχαρίας, Κατσαμπής, Μάρτος, Ηλιάδης, Παπαστεριανός (64' Μάρα), Μιλάνο, Κονέ (78' Βελλιός), Επστάιν, Μπόσνιακ (64'Γιάντσης).

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Τρύφων (Δράμας), Γούκος (Ηπείρου)
Γήπεδο: «Αλκαζάρ»