90+3' Λήξη της αναμέτρησης.

90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88' Μακρινό σουτ του Αραμπατζή, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

87' Ελίχθηκε από τα αριστερά ο Φαβάλι. την κατάλληλη στιγμή σέντραρε, αλλά το σουτ του Σαρμιέντο ήταν απελπιστικά άστοχο.

86' Κίτρινη κάρτα στον Κοντρέρας.

83' Κίτρινη κάρτα στον Αναστασάκο για διαμαρτυρία.

80' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Σαβίνι, μέσα ο Κοντρέρας.

77' Πάνω-κάτω πηγαίνει η μπάλα, αλλά ουσιαστική ευκαιρία δεν δημιουργείται.

74' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Σφακιανάκης παίρνει τη θέση του Τάτου.

70' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Φαβάλι πλάσαρε στο κενό τέρμα του ΠΑΟΚ, αφού πρωτύτερα είχε εξουδετερωθεί ο Χαλκιάς, με τον Μαλέζα να διώχνει πάνω στην γραμμή.

63' Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ο Κάμπας περνάει στον αγωνιστικό χώρο, ενώ ο Μπρίτο στον πάγκο.

61' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ίβιτς αντί του Λίνο και Κουτσιανικούλης αντί του Λίνο.

54' Καμία αξιόλογη φάση μπροστά από τις εστίες των δύο ομάδων στο δεύτερο ημίχρονο.

48' Κίτρινη κάρτα στον Αραμπατζή.

46' Έναρξη του δεύτερου μέρους.

45+1' Λήξη του πρώτου μέρους.

42' Λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων, κλέβει ο Αναστασάκος και σουτάρει, μπλοκάρει με ευκολία όμως ο Χαλκιάς.

36' Πολλά λάθη στον χώρο του κέντρου και άστοχες ενέργειες χαρακτηρίζουν μέχρι στιγμής το παιχνίδι.

33' Σέντρα του Σορλέν από την δεξιά πλευρά όπως επιτίθεται ο ΠΑΟΚ, στο δεύτερο δοκάρι ο Κονσεϊσάο σουτάρει με τη μία, ψηλά άουτ η μπάλα.

27' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.

24' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ με τον Νεμπεγλέρα για τον Ατρόμητο, έδιωξε σε κόρνερ με εκπληκτική εκτίναξη ο Μιχαηλίδης.

24' Στον Νεμπεγλέρα η δεύτερη κίτρινη κάρτα στον αγώνα.

23' Κίτρινη κάρτα στον Τσιρίλο.

22' Ακυρωθέν γκολ για τον ΠΑΟΚ με τον Κονσεϊσάο. Σε θέση οφάιντ υποδείχθηκε από τον βοηθό ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός.

16' Πρόβλημα στην ανάπτυξη παρουσιάζουν οι δύο ομάδες, κυρίως ο ΠΑΟΚ, δεδομένων των αρκετών απουσιών βασικών μονάδων.

8' Διαγώνιο σουτ από τον Νεμπεγλέρα, κοντράρει στον Σαβίνι η μπάλα και περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χαλκιά.

2' Συρτό σουτ του Βιεϊρίνια μέσα από την περιοχή, αδύναμο, στα χέρια του Μιχαηλίδη η μπάλα.

1' Έναρξη του αγώνα, στη σέντρα ο ΠΑΟΚ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Σκόνδρας, Κουτσόπουλος, Νεμπεγλέρας, Μπλένχιο, Φαβάλι, Σαρμιέντο, Μπρίτο, Αναστασάκος, Τάτος.

ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος): Χαλκιάς, Αραμπατζής, Μαλεζάς, Τσιρίλο, Πάμπλο Γκαρσία, Σαβίνι, Φωτάκης, Κονσεϊσάο, Βιεϊρίνια, Σορλέν, Λίνο.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μ. Λαμπρόπουλος (Ηλείας)
ΒΟΗΘΟΙ: Σ. Τρύφωνας (Κέρκυρας), Δ. Τάτσης (Ηπείρου)