90+4 Λήξη του αγώνα

90+2' Απίστευτη ευκαιρία με τον Χαριστέα, ο οποίος, προ κενής εστίας και μετά από κεφαλιά-πάσα του Γκέκα απλά χρειαζόταν να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά η κεφαλιά που έκανε έφυγε δίπλα από το κάθετο δοκάρι των Ισραηλινών.

90+1' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Πατσατζόγλου έπιασε ένα πολύ καλό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή αλλά ο Αουάτ εκτινάχθηκε κι έδιωξε την μπάλα κόρνερ

87' Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Πατσατζόγλου στη θέση του Τζιόλη

85' Αλλαγή για το Ισραήλ. Βερμούτ αντί Κοέν

80' Ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Καραγκούνης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Κυργιάκος έπιασε την κεφαλιά, αλλά έδιωξε στην γραμμή ο Σαμπάν

77' Αλλαγή για το Ισραήλ. Καγιάλ αντί του τραυματία Μπεναγιούν

75' Σπουδαία απόκρουση του Χαλκιά, καθώς ο Ιτζάκι βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Έλληνα τερματοφύλακα, αλλά απέτυχε να τον νικήσει

74' Σουτ του Καραγκούνη από μακριά, εύκολα απόκρουσε ο Αουάτ

70' Νέα ευκαιρία για την Ελλάδα, ωστόσο ο Χαριστέας απέτυχε να πιάσει μια καλή κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη. Η μπάλα έφυγε αρκετά άουτ

66' Μεγάλη ευκαιρα για την Ελλάδα. Όμορφη εναλλαγή του Χαριστέα με τον Γκέκα, ο τελευταίος ωστόσο απέτυχε από καλή θέση να σκοράρει

62' Αλλαγή για την Ελλάδα. Βγήκε ο Μπασινάς, μπήκε ο Σαμαράς

61' Αλλαγή για το Ισραήλ. Μπαρντά έξω, Ιτζάκι μέσα

60' Έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη, έβγαλε μόνο του τον Χαριστέα, ο οποίος δεν κατάφερε να πιάσει την κεφαλιά

55' ΓΚΟΟΟΛ για το Ισραήλ. Ο Γκολάν εκμεταλλεύτηκε την μπαλιά του Μπεναγιούν και με προβολή από την μικρή περιοχή πέτυχε την ισοφάριση

54' Πρώτη ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο για την Ελλάδα με τον Καραγκούνη. Το σουτ του έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αουάτ

49' Κίτρινη κάρτα στον Σαχάρ

46' Έναρξη του Β' μέρους

45+1 Λήξη του ημιχρόνου

42' ΓΚΟΟΟΛ για την Ελλάδα με τον Γκέκα, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας των Ισραηλινών, μετά από κεφαλιά-πάσα του Δέλλα και φεύγοντας από κανονική θέση "έγραψε" με πλασέ το 1-0

41' Ευκαιρία για το Ισραήλ, μετά άπό όμορφη ενέργεια του Σαχάρ, ο οποίος "χόρεψε" την ελληνική άμυνα, το σουτ που επιχείρησε όμως έφυγε λίγο άουτ

39' Ο Καραγκούνης βρέθηκε με χώρο έξω από την περιοχή των Ισραηλινών, το σουτ που έκανε όμως έφυγε αρκετά άουτ

37' Όμορφη κάθετη πάσα του Καραγκούνη στον Γκέκα, αυτός γύρισε με το αριστερό, αλλά ο Αουάτ μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια

35΄ Μακρινό σουτ του Μπεν Χαίμ, η μπάλα έφυγε άουτ. Νωρίτερα στην ίδια φάση ο Σαχάρ βρέθηκε μέσα στην ελληνική περιοχή, καθυστέρησε όμως κι έδωσε την ευκαιρία στους αμυντικούς να διώξουν

32' Η σημαντικότερη ευκαιρία για την Ελλάδα στο παιχνίδι. Καλή εναλλαγή της μπάλας των Ελλήνων παικτών, ο Σεϊταρίδης βρήκε χώρο και σούταρε έξω από την μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

25' Πρώτη φάση μετά από ώρα στο παιχνίδι. Ο Μπασινάς βρήκε με όμορφη μακρινή μπαλιά τον Τοροσίδη, αλλά η κεφαλιά του τελευταίου δεν απείλησε ιδιαίτερα τον Αουάτ

20' Λάθος του Σαχάρ, ο οποίος έφυγε προ του Σεϊταρίδη και προσπάθησε να μπει στην ελληνική μεγάλη περιοχή, αλλά γλύστρησε και τον πρόλαβε ο Αβραάμ Παπαδόπουλος

18' Παιχνίδι κέντρου για τις δυο ομάδες, οι οποίες δημιουργούνε φάσεις κυρίως από στημένες μπάλες

12' Κεφαλιά του Μπεν Χαίμ, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπεναγιούν. Η μπάλα έφυγε άουτ

11' Κίτρινη κάρτα στον Δέλλα

8' Πολύ καλή στιγμή για την Ελλάδα με κεφαλιά του Δέλλα, μετά από ένα μπέρδεμα στην άμυνα των Ισραηλινών. Έσωσε ο Μπεν Χαίμ

3' Πρώτη φάση του αγώνα για το Ισραήλ. Το σουτ του Μπαρντά έφυγε άουτ

1' Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις:

Ισραήλ (Ντρορ Καστάν): Αουάτ, Σαμπάν, Μπεν Χαΐμ, Κέιναν, Μπεν Νταγιάν, Μπεν Σαχάρ, Άλμπερμαν, Κοέν, Μπεναγιούν, Μπαρντά, Γκολάν

Ελλάδα (Ότο Ρεχάγκελ): Χαλκιάς, Σεϊταρίδης, Παπαδόπουλος, Δέλλας, Κυργιάκος, Τοροσίδης, Τζιόλης, Μπασινάς, Χαριστέας, Γκέκας, Καραγκούνης

Διαιτητής: Ρομπέρτο Ροζέτι (Ιταλία)
Βοηθοί διαιτ.: Πάολο Καλγκάνιο/Στέφανο Αϊρόντι (Ιταλία)
Γήπεδο: «Ραμάτ Γκαν»