Viral

Χαστούκι Ποντόλσκι σε αντίπαλο (video)

Έχασε την ψυχραιμία του ο Λούκας Ποντόλσκι κατά τη διάρκεια του φιλικού της Γαλατάσαραϊ με την Θέλτα και χτύπησε στο πρόσωπο τον Γκουστάβο Καμπράλ. Λίγα λεπτά αργότερα (αφού δεν αποβλήθηκε) σκόραρε.

Αρκετά γεμάτο σε συναισθήματα ήταν το φιλικό της Γαλατάσαραϊ με την Θέλτα, στο οποίο η ομάδα του επικράτησε 2-1. Ο Γερμανός μεσοεπιθετικός σημείωσε το πρώτο του τέρμα με την τουρκική ομάδα (έκανε το 2-0), αλλά θα μπορούσε κάλλιστα να είχε βγει εκτός αγωνιστικού χώρου αρκετά νωρίς.

Στο 34’ και ενώ το παιχνίδι ήταν στο 1-0, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κολάκ Εμρέ, ο πρώην ποδοσφαιριστής της Άρσεναλ χαστούκισε τον Γκουστάβο Καμπράλ. Ωστόσο, δεν το πλήρωσε, καθώς ο διαιτητής έδειξε επιείκεια λόγω του ότι ήταν ανεπίσημη η αναμέτρηση προφανώς και δεν του έδειξε ούτε καν κίτρινη κάρτα. Μάλιστα, τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ποντόλσκι έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Ο Άσπας Ιάγκο μείωσε στο 60’ σε 2-1, που έμεινε μέχρι τέλους.