Viral

Ομάδα προηγήθηκε 7-0 εκτός έδρας, ισοφαρίστηκε και τελικά αποκλείστηκε στα πέναλτι!

Μαύρη μέρα για την ερασιτεχνική Βάσμπεκ, που κατάφερε να ξοδέψει προβάδισμα... επτά τερμάτων!

Η μεγάλη μπάλα παίζεται συχνά στα τοπικά και αυτό συνέβη και στην περίπτωση του Κυπέλλου ερασιτεχνών στη Γερμανία.

Η Όλντεμπουργκ υποδέχτηκε τη Βάσμπεκ, με τους φιλοξενούμενους να είναι σαρωτικοί και να φτάνουν σε προβάδισμα επτά τερμάτων στο 51ο λεπτό!

Κι όμως... Οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και μείωσαν μέχρι το 80' σε 7-5, με τη Βάσμπεκ να μένει στη συνέχεια με δέκα παίκτες και την Όλντενμπουργκ να το εκμεταλλεύεται πλήρως, ισοφαρίζοντας στο φινάλε!

Το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι, όπου ήρθε η μεγάλη ανατροπή, με τη γηπεδούχο ομάδα να επικρατεί 5-4 και να παίρνει μια ασύλληπτη πρόκριση.

«Έχω δει πολλά στο ποδόσφαιρο αλλά ποτέ κάτι σαν αυτό. Προφανώς και προστατέψαμε μερικούς παίκτες μας με αλλαγές, όμως δεν περίμενα ότι θα ακολουθούσαν τα χειρότερα 30 λεπτά» ανέφερε εμφανώς εκνευρισμένος ο προπονητής των ηττημένων, Πασκουάλ Ρούντιγκερ, που μάλλον θα είχε πολλά να πει στους παίκτες του μετά τον αγώνα...

In the regional Flens Cup, Oldenburg II come back from losing 7:0 against Wasbek in the 57th minute to win on penalties