Ιταλία

Όταν... μιλάει ο Παλάσιο

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Παλάσιο, η Ίντερ γύρισε στο 92΄ το ματς με την Κατάνια και επικράτησε 3-2, για την 27η αγωνιστική. Διαβάστε όλα τα αποτελέσματα.

Την έδρα της Κατάνια φιλόξενη δεν την λες… Και οι παίκτες της Ίντερ το ένιωσαν για τα καλά αφού στο 19ο λεπτό βρίσκονταν πίσω στο σκορ 2-0.

Όμως, για ένα ακόμα παιχνίδι, ο Ροντρίγκο Παλάσιο είχε κρατήσει το καλύτερο για το τέλος. Αφού λοιπόν είδε τον Άλβαρες στο 52΄να μειώνει σε 2-1, πήρε την κατάσταση στα χέρια του. Με ένα γκολ στο 70΄και ένα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε το τελικό 3-2 και έδωσε στους «νερατζούρι» μία πολύ σημαντική νίκη, αποδεικνύοντας ότι πλέον είναι ο ηγέτης αυτής της ομάδας…

Από εκεί και πέρα, η Φιορεντίνα κατάφερε να πάρει μία δύσκολη νίκη με σκορ 2-1 απέναντι στην Κιέβο ενώ η Μπολόνια με τον Χριστοδουλόπουλο να περνάει στο δεύτερο ημίχρονο στο ματς ως αλλαγή στην θέση του Κονέ, επικράτησε άνετα 3-0 της Κάλιαρι.

Διπλό για την Ουντινέζε, 1-0 την Πεσκάρα και για την Αταλάντα, 2-0 την Σιένα ενώ η Σαμπντόρια επιβλήθηκε 1-0 της Πάρμα στη Γένοβα.