Δελτία Τύπου

Απίστευτη ανατροπή στο Ανεξάρτητο!

Με ελάχιστα προβλήματα κύλησε και η δεύτερη αγωνιστική του Ανεξάρτητου Πρωταθλήματος Αττικής και σφραγίστηκε από το μεγάλο ντέρμπι Cobra-Αστέρας Ηλιουπόλεως που σημειώθηκε επική ανατροπή καθώς ο Αστέρας ξεκίνησε με 4-0 τον αγώνα ημίχρονο (4-2) και η Cobra στα τελευταία λεπτά αγωνιζόμενη με δέκα παίκτες ενώ έχανε με 4-3 κατάφερε την ολική ανατροπή με 4-5 και έφυγε με το τρίποντο.

Νίκες για Παγκρήτιο, Dynamo και Μαύρο Αετό που είναι οι ομάδες που οδηγούν την κούρσα στην A' κατηγορία.

Αίσθηση προκάλεσε η ήττα της Νίκαιας που αγωνίστηκε με ελλείψεις από τον Ατρόμητο με 0-4 (ο αγώνας βιντεοσκοπήθηκε και μπορείτε να δείτε τις καλύτερες στιγμές στο anexartito.gr).

Στην Β' κατηγορία μπήκαν μπροστά οι νεοφώτιστοι Διόνυσος και Αθηνά ενώ οι Ροσονέρι πήραν στα χαρτιά το ντέρμπι από του Τρώες και τέλος είχαμε το σκορ της αγωνιστικής στο Αίολος-Roxy Βύρωνος 8-2.

Στην Γ' κατηγορία μόνη πρώτη με δύο στα δύο η Δόξα Βάρης που επεβλήθη του Εθνικού Αστέρα Αιγάλεω με 2 -1 ενώ ξεχώρισε η νίκη της Andalucia με 5-1 επί του Απόλλωνα Καισαριανής. Ο Παπάγος πέτυχε την πρώτη του φετινή νίκη με 2-1 επί του Ηφαίστου Πατησίων και έδειξε αγωνιστικές αρετές και ότι θα είναι μια από τις ομάδες που θα καταφέρει να τερματίσει σε θέση ανόδου.