Τένις

Εκτός Roland Garros ο Παγδατής

Αποκλείστηκε στον δεύτερο γύρο του Rolland Garros τένις ο Μάρκος Παγδατής, καθώς ηττήθηκε από τον Ισπανό Νικολά Αλμάγκρο (Νο 13) με 3-0 σετ (6-4, 6-3, 7-5) και «αποχαιρέτησε» το γαλλικό Grand Slam. Παρά το γεγονός πως η στατιστική του Κύπριου πρωταθλητή δεν ήταν αρνητική σε σχέση με του αντιπάλου του, τελικά δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση για τους «32» καλύτερους του παριζιάνικου τουρνουά.

Αποκλείστηκε στον δεύτερο γύρο του Rolland Garros τένις ο Μάρκος Παγδατής, καθώς ηττήθηκε από τον Ισπανό Νικολά Αλμάγκρο (Νο 13) με 3-0 σετ (6-4, 6-3, 7-5) και «αποχαιρέτησε» το γαλλικό Grand Slam.

Παρά το γεγονός πως η στατιστική του Κύπριου πρωταθλητή δεν ήταν αρνητική σε σχέση με του αντιπάλου του, τελικά δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση για τους «32» καλύτερους του παριζιάνικου τουρνουά.

Εκεί, όπου ο Αλμάγκρο θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού ανάμεσα στον Φιλίπ Κόλσραϊμπερ (Νο 26) και τον Λεονάρντο Μάιερ (Νο 62).

Επιμέλεια: Αποστόλης Σπυρόπουλος