Europa League

Ισοπαλία για Μέταλιστ πριν τη ρεβάνς με Ολυμπιακό

Τέσσερις βαθμούς μακριά από την κορυφή του πρωταθλήματος Ουκρανίας έμεινε η Μέταλιστ μετά την ισοπαλία (1-1) κόντρα στη Μέταλουργκ σε ματς που πραγματοποιήθηκε στο Ντόνετσκ. Δείτε τα γκολ.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 36’ με εξαιρετικό χτύπημα φάουλ του Μόροζιουκ, όμως η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Μετά από κόρνερ, ο Γκουεγιέ έπιασε κεφαλιά με τους αμυντικούς να διώχνουν πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή, όμως στην επαναφορά ο Ντέβις από κοντά σημείωσε το γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μέταλουργκ είχε την πρωτοβουλία στο παιχνίδι, δημιούργησε κάποιες καλές φάσεις, όμως το τελικό 1-1 δεν άλλαξε.