Γερμανία

«Καθάρισε» ο αρχηγός (video)

Ένα γκολ του Μίχαελ Μπάλακ μόλις στο δεύτερο λεπτό στάθηκε αρκετό στη Λεβερκούζεν για να επικρατήσει 1-0 της Φράιμπουργκ εκτός έδρας στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της ενδέκατης αγωνιστικής της Bundesliga. Μετά από κόρνερ και αδυναμία της άμυνας των γηπεδούχων να σταματήσει το... βόλεϊ των φιλοξενούμενων, η μπάλα έφτασε στον 35χρονο αρχηγό της Λεβερκούζεν που με σουτ από τη μικρή περιοχή έκρινε την αναμέτρηση.

Ένα γκολ του Μίχαελ Μπάλακ μόλις στο δεύτερο λεπτό στάθηκε αρκετό στη Λεβερκούζεν για να επικρατήσει 1-0 της Φράιμπουργκ εκτός έδρας στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της ενδέκατης αγωνιστικής της Bundesliga.

Μετά από κόρνερ και αδυναμία της άμυνας των γηπεδούχων να σταματήσει το... βόλεϊ των φιλοξενούμενων, η μπάλα έφτασε στον 35χρονο αρχηγό της Λεβερκούζεν που με σουτ από τη μικρή περιοχή έκρινε την αναμέτρηση.

Με το τρίποντο αυτό η ομάδα του Ρόμπιν Ντουτ έφτασε τους 17 βαθμούς, ενώ η Φράιμπουργκ παραμένει τελευταία με μόλις 7.