Europa League

Μανωλάς: «Χάσαμε πολλά γκολ»

Στην αδυναμία της ΑΕΚ ν’ αξιοποιήσει τις ευκαιρίες που έφτιαξε στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τη Λοκομοτίβ (3-1), στάθηκε στις δηλώσεις του μετά το ματς και ο Κώστας Μανωλάς.

«Ήμασταν πολύ καλοί στο πρώτο ημίχρονο και αυτό φαίνεται από τις ευκαιρίες.

Εμείς κάναμε 10 τελικές, αυτοί 8. Δυστυχώς όταν με 6-7 κλασικές ευκαιρίες δεν καταφέρνεις να πετύχεις 2-3 γκολ, έτσι είναι το ποδόσφαιρο»
, ανέφερε χαρακτηριστικά ο νεαρός στόπερ.

Αφού συμπλήρωσε, λοιπόν, ότι «χάσαμε αρκετά γκολ, με τον Μπέλεκ και Βάργκας», σημείωσε για τη συνέχεια του ματς: «Το πέναλτι για το δεύτερο γκολ της Λοκομοτίβ δεν το έδωσε ο διαιτητής, αλλά ο βοηθός. Τι να κάνουμε; Ήταν τυχερό και το τρίτο γκολ που πέτυχαν. Την Κυριακή θέλουμε μόνο νίκη, τίποτα άλλο».