Με το «δεξί» ο Ολυμπιακός στην Ιταλία

Με τον Κέιλιν Λούκας να βρίσκεται σε εξαιρετική μέρα, ο Ολυμπιακός νίκησε τη Σάσαρι με σκορ 62-61, ξεκινώντας με τον καλύτερο τρόπο τη σειρά των φιλικών που έχει να δώσει επί ιταλικού εδάφους. Ο Αμερικανός γκαρντ τελείωσε το ματς με 16 πόντους, ενώ το «κλειδί» στην επικράτηση των Πειραιωτών ήταν η καλή τους άμυνα στα τελευταία λεπτά.

Με τον Κέιλιν Λούκας να βρίσκεται σε εξαιρετική μέρα, ο Ολυμπιακός νίκησε τη Σάσαρι με σκορ 62-61, ξεκινώντας με τον καλύτερο τρόπο τη σειρά των φιλικών που έχει να δώσει επί ιταλικού εδάφους.

Ο Αμερικανός γκαρντ τελείωσε το ματς με 16 πόντους, ενώ το «κλειδί» στην επικράτηση των Πειραιωτών ήταν η καλή τους άμυνα στα τελευταία λεπτά.

Τα δεκάλεπτα: 14-13, 27-30, 49-44, 61-62

ΣΑΣΑΡΙ (Σακέτι): Μετρεβέλι 3, Σαλβατόρε, Χόσλεϊ 11, Ντεβέκι 3, Σέκι, Ντίνιερ Τ. 11, Μπένσον 10, Σακέτι 7, Ντίνιερ Ν. 3, Βανούτσο 8, Πίντον 5.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Αγγέλου): Χάινς 11, Λούκας 16, Χάουαρντ 9, Πελεκάνος 4, Παπαδόπουλος 5, Γκετσεβίτσιους 6, Γλυνιαδάκης, Πρίντεζης 6, Μάντζαρης, Κατσίβελης 5.