Δελτία Τύπου

Στο παρά τρία ισοπαλία για τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6

Αν και αποδεκατισμένη, η ομάδα του NovaΣΠΟΡ FM 94,6 απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τη δυνατή ομάδα του Ριζοσπάστη, καθοδηγούμενη από τον αειθαλή αρχηγό της, Βασίλη Τσουτσαίο, και κορυφαίους τους Λάζαρο Σούσκα, Νίκο Περάκη και τον τερματοφύλακα Βαγγέλη Μαμούρη.

Ο NovaΣΠΟΡ FM 94,6 πήρε την ισοπαλία τρία λεπτά πριν τη λήξη με χτύπημα φάουλ του Βασίλη Μοιρώτσου. Μετά το τέλος του αγώνα, με δηλώσεις του ο προπονητής Νίκος Κατσαρός, τόνισε ότι «δεν είναι δυνατόν επαγγελματίες ποδοσφαιριστές με μεγάλα συμβόλαια, όπως ο Κωσταβάρας και ο Θεοδώρου, να επιλέγουν την ημέρα του αγώνα ο ένας να ταξιδεύει για το Λονδίνο και ο άλλος να μαζεύει ελιές στο χωριό του».

Η σύνθεση του NovaΣΠΟΡ FM 94,6 ήταν η εξής: Μαμούρης, Γιαννακόπουλος, Ιωάννου, Σούσκας, Σαούλης, Χελάκης, Τσουτσαίος, Περάκης, Χαλτούπης, Σωτηρακόπουλος, Μοιρώτσος.

Στο δεύτερο ημίχρονο Γιάννης Καραγιάννης αντικατέστησε τον Γιώργο Χελάκη, που διαμαρτυρήθηκε έντονα για την αλλαγή.