LIVE: Εργοτέλης-Αστέρας Τρίπολης 4-3 (Τελικό)

Μπορεί αμφότεροι να τελείωσαν τον πρώτο γύρο ως οι πιο ευχάριστες εκπλήξεις του πρωταθλήματος, ωστόσο τα… ευχάριστα μόνο στη μια πλευρά συνεχίζονται. Τα άσχημα αποτελέσματα των Κρητικών τους μπλέκουν σε μπελάδες, από τους οποίους θα επιδιώξουν να απομακρυνθούν με ένα σημαντικό «τρίποντο» σήμερα. Να φέρουν τις εκτός έδρας εμφανίσεις τους στα επίπεδα αυτών της Τρίπολης θα επιδιώξουν οι φιλοξενούμενοι, που θέλουν να μείνουν κοντά στις πρώτες θέσεις.

90+5 Λήξη αγώνα

90+3' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Κορδονούρης στη θέση του Μπούντιμιρ

90+3' Κίτρινη κάρτα στον Τσεσνάουσκις

90+2' Κίτρινη κάρτα στον Φραγκουλάκη

78' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Ρίος αντικαθιστά τον Μαρσελάο

75' ΓΚΟΛ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 4-3! Σέντρα του Μπούντιμιρ από τα αριστερά, ο Μπέτο με κοντινή προβολή δίνει και πάλι το προβάδισμα στους Κρητικούς

74' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Μπέτο αντί του Ρομάνο

74' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Μπαρτολίνι στη θέση του Τσέζαρεκ

66' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Λεάλ παίρνει τη θέση του Βερπακόφσκις

65' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ 3-3! Ο Βίλτσες προσπαθεί να σουτάρει αλλά κόβεται, η μπάλα φτάνει στον αμαρκάριστο Καρέρα και αυτός με σουτ ισοφαρίζει για την ομάδα του

63' Συρτό σουτ από τον Φραγκουλάκη εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας των Αρκάδων

61' Κίτρινη κάρτα στον Καρντόσο

58' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 3-2. Φοβερή ατομική ενέργεια του Καρέρα από τα αριστερά, πέρασε δύο αντιπάλους του και με εξαιρετικό σουτ μείωσε σε 3-2

57' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Έντερ στη θέση του Ρόκα

55' Φάουλ για τον Αστέρα με τον Μαρσελάο, με την μπάλα να καταλήγει απευθείας άουτ

52' Κεραυνός του Ρομάνο λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αναστασάκου

50' Δυνατό σουτ του Τσεσνάουσκις, διώχνει σε κόρνερ με δυσκολία ο Αναστασόπουλος

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+2' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

36' Φάουλ του Μαρσελάο από μακριά, η μπάλα λίγο άουτ

29' Κίτρινη κάρτα στον Ουντότζι

28' ΓΚΟΛ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 3-1. Ο Χίμπλινγκερ πηδά πιο ψηλά από όλους στην άμυνα των Αρκάδων και με καρφωτή κεφαλιά δίνει και πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του

27' Σουτ του Ρομάνο εκτός περιοχής, με τον Αναστασόπουλο να αποκρούει με δυσκολία

19' Δυνατό σουτ του Βίλτσες εκτός περιοχής, η μπάλα απευθείας άουτ

17' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 2-1. Ο Βίλτσες εκτέλεσε ένα φάουλ από τα αριστερά, ο Λαζαρίδης νίκησε στον αέρα την άμυνα των γηπεδούχων και με κεφαλιά μείωσε σε 2-1

15' Κίτρινη κάρτα στον Μπούντιμιρ

12' ΓΚΟΛ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 2-0. Ιδανική αντεπίθεση για τον Εργοτέλη, με τον Τσεσνάουσκις να βγαίνει από τα δεξιά, να κόβει στο σημείο του πέναλτι την κατάλληλη στιγμή και ο επερχόμενος Μπούντιμιρ να γράφει το 2-0

12' Κίτρινη κάρτα στον Γελαδάρη

9' Κοντινό πλασέ πάνω στην κίνηση από τον Ουντότζι, μπλοκάρει ο Πόσα

7' ΓΚΟΛ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1-0. Ο Φραγκουλάκης εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη των ποινών, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του.

6' Κίτρινη κάρτα στον Ρόκα

6' Πέναλτι για τον Εργοτέλη. Ο Ρόκας έδιωξε με το χέρι την μπάλα, πριν αυτή πάει στον Τσεσνάουσκις και ο διαιτητής Παπασταμάτης, αφού συμβουλεύτηκε και τον βοηθό του έδειξε την άσπρη βούλα