ΝΕΑ ΚΑΒΑΛΑ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2-1 (Τελικό)

.

90'+3': Λήξη του αγώνα

90'+2': Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Η μπάλα, μετά απο σύγχυση, έφτασε μέσα στην περιοχή στον Φαβάλι, το δυνατό σουτ του οποίου απέκρουσε "σωτήρια" στη δεξιά γωνία του ο Ιτανζ

83': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πόποβιτς, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και περνάει λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

77' Αλλαγή για την Καβάλα: Ο σκόρερ Σουλτανίδης περνάει εκτός γηπέδου και σε αυτό μπαίνει ο Λάκης

76' Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ο Κουτσόπουλος δίνει τη θέση του στον Πόποβιτς

69' Αλλαγή για την Καβάλα: Ο Θεοδωρέλλης αντικαθιστά τον Ονουάτσι

68': Ο Ορούμα εκτελεί "πονηρά" απευθείας το φάουλ απο πλάγια αριστερά, ο Κηπουρός -με τη βοήθεια και του οριζόντιου δοκαριού- αποκρούει την τελευταία στιγμή

67' Κίτρινη κάρτα στον Νάστο: Ο αμυντικός του Ατρομήτου ανέκοψε αντικανονικά τον, εφορμούντα απο αριστερά, Μεντί

63' Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ο Περόνε περνάει στη θέση του Σφακιανάκη

61': Ο Μπρίτο χτυπάει εκτός φάσης τον Παβίσεβιτς, αλλά δεν πέφτει στην υπόληψη του διαιτητή

58' Κίτρινη κάρτα στον Ορούμα: Ο επιθετικός της Καβάλας μάρκαρε δυνατά τον Νάστο

56' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ: Σέντρα του Ιωάννου απο αριστερά, ο Σουλτανίδης, με ωραίο άλμα μέσα στην περιοχή, πιάνει την κεφαλιά και νικάει τον Κηπουρό

54' Αλλαγή για την Καβάλα: Ο Ιώαννου περνάει στο παιχνίδι, στη θέση του Πόποβιτς

47': Εκτέλεση φάουλ στα καρέ της Καβάλας, η μπάλα, μετά απο στρώσιμο του Αναστασάκου με το στήθος, φτάνει στον -αμαρκάριστο στην μικρή περιοχή- Σφακιανάκη, που πιάνει όμως "αέρα" και χάνει μια τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο

46': Έναρξη του β' ημιχρόνου

45'+3': Λήξη του ημιχρόνου

45'+2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ: Εξαιρετικό σόλο απο τον Φαβάλι, που μπήκε απο αριστερά στην περιοχή της Καβάλας και -αφού πέρασε τρεις αντιπάλους- πλάσαρε χαμηλά στην απέναντι γωνία του Ιτάνζ

45' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ: Σέντρα του Ορούμα απο δεξιά, ο Κουτσόπουλος προσπαθεί να διώξει προ του αμαρκάριστου Μεντί, όμως στρώνει την μπάλα στον Ονουάτσι, που, απο το ύψος της μικρής περιοχής, πλασάρει τον Κηπουρό

44' Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ο τραυματίας Μιχαηλίδης αποχωρεί και θέση κάτω απο τα δοκάρια του Ατρόμητου παίρνει ο Κηπουρός. Εξαιρετική συμπεριφορά απο τους Καβαλιώτες φιλάθλους, που χειροκροτούν, κατά την αποχώρησή του, τον Έλληνα γκολκίπερ

42': Ο Ορούμα βγήκε στην αντεπίθεση, άνοιξε την μπάλα αριστερά στον Σουλτανίδη, που μπήκε αμαρκάριστος στην περιοχή, όμως το πλασέ του πέρασε ψηλά άουτ απο το δεξί δοκάρι του Μιχαηλίδη

38' Κίτρινη κάρτα στον Ντομπρασίνοβιτς: Ο μέσος της Καβάλας τράβηξε απο τη φανέλα τον Σφακιανάκη, που κινούνταν προς την περιοχή και "κιτρινίστηκε" απο τον Τσινιάρη

30': Ωραίος συνδυασμός Πόποβιτς-Παβίσεβιτς, ο τελευταίος μπαίνει στην περιοχή απο δεξιά και σουτάρει δυνατά, όμως ο Μιχαηλίδης αποκρούει σε κόρνερ

21': Καλύτερη η Καβάλα στο πρώτο εικοσάλεπτο -εκτός απο την πρωτοβουλία των κινήσεων, θα μπορούσε να είχε σκοράρει με τις ευκαιρίες του Σουλτανίδη. Σε αντεπιθέσεις αρκείται ο Ατρόμητος, που δεν έχει απειλήσει ιδιαίτερα, προς το παρόν, τον Ιτάνζ

15': Εκτέλεση κόρνερ για τον Ατρόμητο, η μπάλα μετά απο σουτ, φτάνει στη μικρή περιοχή στον Αναστασάκο, που ετοιμάζεται να σκοράρει, όμως ο βοηθός τον υποδεικνύει -λανθασμένα- σε θέση οφσάιντ

11': Σέντρα του Ονουάτσι απο δεξιά, η μπάλα φτάνει στη γωνία της μικρής περιοχής στον αμαρκάριστο Σουλτανίδη -που κοντρολάρει και σουτάρει αμέσως με το εξωτερικό- όμως ο Νάστος προλαβαίνει να βάλει την κόντρα και να στείλει την μπάλα κόρνερ

5' Κίτρινη κάρτα στον Κουτσόπουλο: Ο Ονουάτσι πέρασε τον αμυντικό του Ατρομήτου και εκείνος τον τράβηξε απο τη φανέλα

2': Η μπάλα φτάνει στον Σουλτανίδη στο ύψος της μικρής περιοχής, ο Μιχαηλίδης βγαίνει με αυτοθυσία στα πόδια του επιθετικού της Κάβάλας και προλαβαίνει να τον κόψει σε κόρνερ

1': Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΝΕΑ ΚΑΒΑΛΑ (Γιάννης Παπακώστας): Ιτάνζ, Παβίσεβιτς, Ντομπρασίνοβιτς, Πόποβιτς, Ορούμα, Μεντί, Ντικρόκ, Οικονόμου, Σουλτανίδης, Φερέιρα, Ονουάτσι

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Κουτσόπουλος, Νεμπεγλέρας, Αναστασάκος, Φαβάλι, Μπρίτο, Νάστος, Σαρμιέντο, Σφακιανάκης, Τάτος, Ολιβέιρα

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τσινιάρης (Αθήνας)
ΒΟΗΘΟΙ: Μποζατζίδης (Μακεδονίας), Τρύφων (Δράμας)