Καλλονή - Λεβαδειακός 1-0

Χάρη στο αυτογκόλ του Μουλόπουλου, η Καλλονή επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού.
Καλησπέρα σε όλους
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Καλλονής με τον Λεβαδειακό στο ΟΑΚΑ.
Στους 26 βαθμούς βρίσκονται οι γηπεδούχοι, στους 24 οι φιλοξενούμενοι και αμφότεροι... καίγονται!
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο σημερινών αντιπάλων
Καλλονή (Μαντζουράκης): Σιδεράκης, Αναστασιάδης, Ζακουάνι, Χωριανόπουλος, Ποντάνι, Κεϊτά, Γιορέντε, Μαρσέλο, Λεοζίνιο, Μανούσος, Περόνε
Λεβαδειακός (Καραγεωργίου): Στρατηλάτης, Μουλόπουλος, Σκέμπης, Κώτσιος, Χαραλάμπους, Ιντζίδης, Λαμπρόπουλος, Κονέ, Μάντζιος, Ορτέγκα, Μιλοσάβλιεφ
Στον πάγκο για τους νησιώτες: Χογκ, Βάλιος, Καζάκης, Νιαμπούγιου, Γιατζιτζόγλου, Καλτσάς, Κύπρου
Στον πάγκο για τους Βοιωτούς: Πριζόφσκι, Μάγκας, Λυκογιάννης, Νικολάκης, Καπό, Ροτζέριο, Βαρέλα
1' Ξεκίνησε ο αγώνας
Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο, στο 0-0 οι δύο ομάδες, λίγο πιο κινητικός ο Λεβαδειακός μέχρι στιγμής
11' Ο Μιλοσάβλιεφ δεν μπόρεσε να πηδήξει σε σωστό χρόνο και να εκμεταλλευτεί την καλή μπαλιά του Μάντζιου
13' ΓΚΟΛ για την Καλλονή!
Η Καλλονή βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση, ο Μαρσέλο έγινε αποδέκτης της μπάλας, έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε και στον Μουλόπουλο και κατέληξε στα δίχτυα του Στρατηλάτη για το 1-0!
20' Ο Μαρσέλο προσπάθησε να κάνει κάτι σαν σέντρα-σουτ, αλλά δεν του βγήκε η έμπνευση και η μπάλα κατέληξε εύκολα στην αγκαλιά του Στρατηλάτη.
25' Κίτρινη κάρτα στον Κονέ
Ανεβασμένη στα τελευταία λεπτά η Καλλονή που πιέζει για ένα δεύτερο γκολ.
32' Αδύναμο το σουτ του Ορτέγκα, δεν ανησυχεί ο Σιδεράκης
36' Σουτ του Λεοζίνιο, κοντράρει σε αμυντικό του Λεβαδειακού η μπάλα και χάνεται η ευκαιρία
39' Φοβερό σουτ του Μαρσέλο από το... Θεό, με τον Στρατηλάτη να εκτινάσσεται και να αποκρούει εντυπωσιακά!
Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ. Προηγείται 1-0 η Καλλονή του Λεβαδειακού.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
55' Σουτ του Χαραλάμπους για τον Λεβαδειακό, φεύγει άουτ η μπάλα
56' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Περόνε έκανε την κάθετη για τον Λεοζίνιο, ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού ήταν εξουδετερωμένος, αλλά ο άσος των γηπεδούχων δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά και έχασε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.
58' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ροτζέριο αντί του Σκέμπη
61' Κίτρινη στον Μιλοσάβλιεφ του Λεβαδειακού
Καλό σουτ απ' τον Περόνε, σε ετοιμότητα ο Στρατηλάτης το βγάζει.
69' Ο Καλτσάς αντί του Λεοζίνιο
Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο του παιχνιδιού. Πάντα η Καλλονή μπροστά στο σκορ.
76' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός αγώνα ο Μιλοσάβλιεφ, μέσα ο Καπό
79' Καζάκη αντί Περόνε για την Καλλονή.
83' Καλό σουτ απ' τον Γιορέντε στην περιοχή του Λεβαδειακού, μπλοκάρει ο Στρατηλάτης
86' Ο Βαλλιός αντί του Μαρσέλο
Τέλος στον αγώνα
Μεγάλη νίκη και μεγάλο βήμα παραμονής απ' την Καλλονή που επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλή συνέχεια σε όλους.