Ατρόμητος - Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση του Ατρομήτου και του Αστέρα Τρίπολης στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκ.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ατρόμητου απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Με «άρωμα» από πλέι-οφ η αναμέτρηση των δύο ομάδων, που όπως όλα δείχνουν θα συναντηθούν και μετά το τέλος της κανονικής διάρκειας της σεζόν.
Στα θετικά αποτελέσματα θέλει να παραμείνει η ομάδα του Γιώργου Παράσχου, που προέρχεται από τη νίκη απέναντι στην Καλλονή.
Από την άλλη πλευρά, οι Αρκάδες ταξίδεψαν στην Αθήνα με την ψυχολογία στα ύψη έπειτα από την εντός έδρας νίκη απέναντι στον Παναθηναϊκό.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Τσέναμο, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Μπρίτο, Δημούτσος, Ούμπιντες, Πίτου Γκαρσία, Καραμάνος, Φάμπιο Στον πάγκο: Σηφάκης, Φωτάκης, Μπάλλας, Νάστος, Ναπολεόνι, Κιβρακίδης, Γεωργίου
Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Μπαντής, Λούι, Κοντοές, Ζησόπουλος, Γκοϊάν, Σανκαρέ, Εντό, Μουνάφο, Ντε Μπλάσις, Καράσκο, Χουάνμα Στον πάγκο: Γεωργακόπουλο, Τσαμπούρη, Παπαχρήστο, Σέτι, Κάφα, Γκρατσίνι, Ουσέρο
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Σιδηρόπουλος από τον Σύνδεσμο Δωδεκανήσου.
Βοηθοί οι Ευθυμιάδης, Κούλα των Συνδέσμων Πιερίας και Ξάνθης
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
1' Έναρξη της αναμέτρησης
6' Πρώτη τελική για τον Αστέρα. Δυνατό σουτ του Χουάνμα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Τσενάμο.
9' Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο.
10' Σουτ του Γιαννούλη από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή, η μπάλα περνά πάνω απ' την εστία του Αστέρα.
16' Κόκκινη κάρτα στον Φυτανίδη. Με δέκα συνεχίζει ο Ατρόμητος.
Ο αμυντικός του Ατρόμητου φάνηκε να κρατάει τον Χουάνμα πριν μπει στην περιοχή, ο Σιδηρόπουλος θεώρησε ότι είναι ο τελευταίος παίκτης και τον απέβαλε.
22' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Ατρόμητος με τον Καραμάνο.
Ο Γκαρσία εκτελεί ωραία φάουλ από τα δεξιά ο Καραμάνος πετάγεται έξυπνα στην καρδιά της περιοχής και κάνει με κεφαλιά το 1-0.
25' Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Φάμπιο πέρασε ο Νάστος.
Για λόγους τακτικής η αλλαγή από τον Γιώργο Παράσχο, που θέλει να "θωρακίσει" την άμυνά του έπειτα από την αποβολή του Φυτανίδη.
31' Επικίνδυνη σέντρα του Ούμπιντες, ο Σανκαρέ προλαβαίνει την τελευταία στιγμή την προβολή του Λαζαρίδη.
42' Έχει πέσει ο ρυθμό στο ματς. Ο Ατρόμητος κρατάει με άνεση το προβάδισμα, ενώ ο Αστέρας δεν μπορεί να βρει λύσεις επιθετικά.
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Ο Ατρόμητος προηγείται 1-0 στο Περιστέρι απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης χάρη σε τέρμα του Καραμάνου από το 21ο λεπτό.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
52' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Λούι από πλάγια θέση, η μπάλα περνάει δίπλα απ΄την εστία του Τσενάμο.
55' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ζησόπουλος με κοντινή προβολή στέλνει τη μπάλα πάνω απ'ν την εστία του Ατρόμητου.
59' Κίτρινη κάρτα στον Ταυλαρίδη.
60' Σουτ του Ούμπιντες έπειτα από αντεπίθεση, η μπάλα καταλήγει άουτ.
63' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Μπρίτο πέρασε ο Μπάλλας.
69' ΓΚΟΛ, 2-0, ο Ατρόμητος με τον Νάστο.
Ο Πίτου Γκαρσία εκτελεί φάουλ και ο Νάστος με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έκανε ανενόχλητος το 2-0.
75' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ζησόπουλος πιάνει την κεφαλιά όμως ο Νάστος διώχνει πάνω στη γραμμή.
77' Πέναλτι για τον Ατρόμητο έπειτα από ανατροπή του Γκαρσία.
79' ΓΚΟΛ, 3-0, ο Ατρόμητος με τον Ούμπιντες να ευστοχεί από την άσπρη βούλα.
82' Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ούμπιντες πέρασε ο Ναπολεόνι.
83 Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Εντό πέρασε ο Παπαχρήστος.
86' Κίτρινη κάρτα στον Γκοϊάν
88' ΓΚΟΛ, 3-1, μειώνει ο Αστέρας με κεφαλια του Χουάνμα.
90+4' Τέλος της αναμέτρησης.
Μεγάλη νίκη για τον Ατρόμητο με σκορ 3-1 απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης.
Καραμάνος (21'),Νάστος (69') και Ούμπιντες (79') τα τέρματα της ομάδας του Παράσχου.
Με κεφαλιά του Χουάνμα στο 88΄ μείωσε ο Αστέρας.
Eυχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας καλό σας απόγευμα.