Ατρόμητος-Καλλονή

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ.
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ανάμεσα στον Ατρόμητο και την Καλλονή.
Ο Ατρόμητος προέρχεται από ένα σερί 11 αγωνιστικών δίχως ήττα και την επικράτηση μέσα στη Ριζούπολη με 3-2 επί του Απόλλωνα Σμύρνης. Η Καλλονή ηττήθηκε την περασμένη Κυριακή στο ΟΑΚΑ από τον Αστέρα με 2-0
Η σύνθεση του Ατρόμητου: Τσενάμο, Νάστος, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Γιαννούλης,Ιγκλέσιας, Μπρίτο, Ούμπιδες, Πίτου Γκαρσία, Καραμάνος, Παπαδόπουλος
Η ενδεκάδα της Καλλονής: Σιδεράκης, Ζακουάνι, Καλτσάς, Βαλιός, Ζος, Γάλας, Φουρλάνος, Φαρία, Ποντάνι, Γιορέντε, Καζάκης
Tώρα κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο, οι δύο αντίπαλοι
Έναρξη αγώνα
Πρώτο δεκάλεπτο δίχως κάτι ουσιαστικό για τους γηπεδούχους, με την Καλλονή να κρατάει σχετικά εύκολα
10ο λεπτό: Σουτ του Ποντάνι έξω απο την περιοχή, στο κέντρο του άξονα της εστίας, μπλοκάρει ο Τσέναμο
14' Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα για τον Ιγκλέσιας, επικίνδυνο παιχνίδι στο πρόσωπο του Καζάκη
15΄ Εκτέλεση φάουλ για την Καλλονή, ο Ζακουανί την κεφαλιά, ο Τσέναμο σε ετοιμότητα
17΄ Σέντρα του Πίτου Γκαρσία από αριστερά, ο Καραμάνος την κεφαλιά, δύσκολα με το ένα χέρι ο Σιδεράκης διώχνει σε κόρνερ
23΄ Σέντρα του Ούμπιδες από αριστερά, κεφαλιά του Μπρίτο, μπλοκάρει άνετα ο Σιδεράκης
Σε 4-2-3-1 αλλάζει το σύστημα ο Γιώργος Παράσχος
Κάρτα στον Ζακουανί για μαρκάρισμα στον Παπαδόπουλο
29΄ Σύγχυση στην άμυνα της Καλλονής, μετά την εκτέλεση φάουλ, ο Λαζαρίδης σουτάρει άουτ από καλή θέση
O Ατρόμητος, λειτούργησε καλύτερα με την αλλαγή συστήματος, αλλά το μηδέν παραμένει στο Περιστέρι. Δύο κάρτες για τον Ατρόμητο Ιγκλέσιας 14΄ , Νάστος 18΄ και μία για την Καλλονή, Ζακουανί 28΄.
40' Κάρτα στον Φουρλάνο
Μέσα σε λιγότερο από ένα λεπτό ο Φουρλάνος δέχεται δεύτερη κίτρινη και αποβάλλεται, αφού δεν επέτρεψε να εκτελστεί γρήγορα φάουλ που κέρδισε ο Μπρίτο
43΄ Γκολ ο Ατρόμητος
Σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, ο Ούμπιδες στο δεύτερο δοκάρι τη γυρίζει με πάσα στον Ιγκλέσιας, αυτός από το σημείο του πέναλτι, κάνει ένα περίεργο σουτ, κοντράρει στον Ζακουανί και καταλήγει στα δίχτυα
Το γκολ πιστώνεται στον Ματίας Ιγκλέσιας και είναι το 6ο του στο πρωτάθλημα. Ο Ατρόμητος από τα μισά του ημιχρόνου και μετά ανέβασε στροφές και δίκαια προηγείται 1-0 στο πρώτο μέρος
45΄ Τέλος ημιχρόνου
Αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Μαξίμ Ζος, περνάει ο Κεϊτά
Έναρξη β΄ μέρους
Με αυτή την αλλαγή ο Γιορέντε πάει δεξιά και ο Ποντάνι αριστερά για την Καλλονή, σε διάταξη 4-4-1 μετά την αποβολή του Φουρλάνου
54΄ Ο Ατρόμητος προσπαθεί να πιέσει για να βρει και το 2ο γκολ για να καθαρίσει το παιχνίδι. Σε παθητικό ρόλο η Καλλονή.
55΄ Σουτ του Μπρίτο έξω από την περιοχή, εντυπωσιακά ο Σιδεράκης σε κόρνερ
61΄ Τραυματίζεται ο Παπαδόπουλος στον δεξί δικέφαλο και ζητάει αλλαγή από τον πάγκο
Ο έμπειρος επιθετικός φεύγει κατευθείαν για τ΄ αποδυτήρια
64΄ ο Φάμπιο στη θέση του τραυματία Παπαδόπουλου, η πρώτη αλλαγή για τους Περιστεριώτες
65΄ Σουτ του Ιγκλέσιας, μπλοκάρει ο Σιδεράκης
66΄ Δεύτερη αλλαγή για την Καλλονή. Ο Γιαζιτζόγλου στη θέση του τραυματία, Ζακουανί
67΄Δεύτερο γκολ για τον Ατρόμητο
Ο Λαζαρίδης βγάζει υπέροχη μπαλιά στον Φάμπιο και αυτός προτιμά να σιγουρέψει το γκολ, σερβίροντας το, στον Καραμάνο για να κάνει το 2-0 για τον Ατρόμητο
70΄ Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γεωργίου αντί του Ούμπιδες
72΄ Πέναλτι για τον Ατρόμητο,ο Γιαζιτζόγλου πέφτει άτσαλα, πάνω στον Καραμάνο
73΄ Ο Ιγκλέσιας εκτελεί στο κέντρο της εστίας, ο Σιδεράκης το αποκρούει με τα πόδια σε κόρνερ
73΄ Εκτελείται το κόρνερ, ο Φάμπιο τη γυρίζει στο δεύτερο δοκάρι με τακουνάκι και ο Καραμάνος σε άδειο τέρμα αστοχεί.
74΄ Κλείνει τις αλλαγές ο Ματζουράκης, ο Νιαμπούγιου στη θέση του Καζάκη
79΄ Από τις λιγοστές επισκέψεις της Καλλονής στον αγώνα, τελειώνει με άστοχο σουτ του Καλτσά
82΄ Ο Φωτάκης στη θέση του Καραμάνου για την 3η αλλαγή του Παράσχου
Ντεμπούτο για τον πρώην άσο του Αιγάλεω, της ΑΕΛ και του ΠΑΟΚ με τη φανέλα της ομάδας του Περιστερίου
Ο αγώνας έχει χάσει το ενδιαφέρον του, όσο πλησιάζουμε προς τη λήξη. Ο Ατρόμητος οδεύει προς την 8η νίκη του στους τελευταίους 12 αγώνες, στους οποίους είναι αήττητος και θα φτάσει τους 46 πόντους.
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο Περιστέρι
92΄ Φάουλ του Γάλα από μακρινή απόσταση κανένα πρόβλημα για τον Τσέναμο
93΄ Λήξη αγώνα
Ο Ατρόμητος με τα γκολ του Ιγκλέσιας στο 43΄ και του Καραμάνου στο 67΄ επικράτησε 2-0 της Καλλονής στο Περιστέρι