Καλλονή-ΠΑΣ

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση της Καλλονής με τον ΠΑΣ Γιάννινα.
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Καλλονής με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 25η αγωνιστική.
Στους 28 βαθμούς οι γηπεδούχοι, στους 37 οι φιλοξενούμενοι που παλεύουν για να μπουν στα πλέι οφ.
Η Καλλονή προέρχεται από τρία παιχνίδια δίχως νίκη, ο ΠΑΣ από ήττα απέναντι στον Πανιώνιο.
Καλλονή: Χογκ, Αναστασιάδης, Τσαμπούρης, Κεϊτά, Γιορέντε, Κριπιντίρης, Ρόχας, Καλτσάς, Πετρόπουλος, Μανούσος, Χουάνμα
ΠΑΣ: Βελλίδης, Ίλιτς, Χαρίσης, Κοροβέσης, Τσουκαλάς, Μπέριος, Μανιάς, Τσάβες, Στρούνα, Τζημόπουλος, Ακόστα
Στον πάγκο των νησιωτών: Δαύκου, Μίνγκας, Ναβάρο, Λεοζίνιο, Πιπίνης, Χωριανόπουλος, Μαρσέλο
Στον πάγκο των Ηπειρωτών: Σωτηρίου, Ηλιάδης, Κρητικός, Σαπαλίδης, Σκόνδρας, Αυγενικού, Γιάκος
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, καλός ο καιρός στο νησί.
Ξεκίνησε ο αγώνας
2' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Τσαμπούρη από μακριά, ο Βελλίδης πέφτει στη γωνία του και διώχνει μακριά.
4' ΓΚΟΛ για την Καλλονή
Εκτέλεση κόρνερ για τους νησιώτες, κακή αμυντική λειτουργία του ΠΑΣ και ο Πετρόπουλος από κοντά σκοράρει με κεφαλιά, νικώντας στον... αέρα τον Τζημόπουλο.
6' Ο Κριπιντίρης δοκιμάζει ένα ψιλοκρεμαστό βολέ από μακριά, φεύγει πάνω απ' τα δοκάρια η μπάλα. Υπνωτισμένος έχει μπει ο ΠΑΣ στο ματς.
14' Έχει ισορροπήσει ο ΠΑΣ, δίχως βέβαια να 'χει δημιουργήσει κάποια απειλή στην εστία της Καλλονής.
16' Φάση για τον ΠΑΣ! Η μπαλιά του Τσάβες βγήκε για τον Ίλιτς, που ήταν μόνος του από κοντά, αλλά αιφνιδιάζεται και δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί τη «δημιουργία» του συμπαίκτη του.
18' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά.
18' Κεφαλιά του Τζημόπουλου, μπλοκάρει άνετα ο Χογκ.
Ελαφρώς καλύτερος ο ΠΑΣ μετά το 10' που συνήλθε απ' το κακό ξεκίνημά του. Πάντα υπέρ της Καλλονής το σκορ (1-0).
26' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ, ο Μανιάς βγήκε ουσιαστικά απέναντι απ' τον Χογκ, αλλά το σουτ του ήταν κακό και ο Μαλτέζος γκολκίπερ που είχε βγει έγκαιρα το έβγαλε!
Στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Ακόστα ήταν... τραγικό και δεν απείλησε.
Έχει... κάτσει η Καλλονή, με τον ΠΑΣ να 'χει κερδίσει πολλά μέτρα στο γήπεδο.
37' Ο Χουάνμα σκοράρει με κεφαλιά για την Καλλονή, αλλά σωστά δεν μέτρησε λόγω οφσάιντ.
38' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ! Φοβερό σουτ του Μανιά με το που γύρισε το σώμα του, αλλά η μπάλα μόλις άουτ!
40' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με βολίδα του Καλτσά, αλλά ο Βελλίδης λέει όχι.
41' Δοκάρι για τον ΠΑΣ!
Εξαιρετική ανάπτυξη για τον ΠΑΣ με τον Ακόστα να στρώνει στον Μανιά, τον τελευταίο να πιάνει... βολίδα, αλλά το δοκάρι να του την χαλάει!
42' Κίτρινη κάρτα στον Ρόχας.
Ημίχρονο στην Μυτιλήνη, προηγείται 1-0 η Καλλονή, αλλά ο ΠΑΣ έχει χάσει... ένα κάρο ευκαιρίες.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
Μόνο νεύρα και ένταση υπάρχει στα πρώτα επτά λεπτά της επανάληψης.
57' Κίτρινη κάρτα στον Μπέριο για μαρκάρισμα στον Μανούσο.
59' Τεράστια φάση για τον ΠΑΣ πάει χαμένη. Σέντρα του Τσάβες από δεξιά, ο Ίλιτς στρώνει στον Ακόστα με το κεφάλι, αλλά ο τελευταίος από απόσταση αναπνοής σημαδεύει άουτ.
65' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο σκόρερ του μοναδικού τέρματος μέχρι τώρα, Πετρόπουλος δίνει τη θέση του στον Μαρσέλο.
74' Αλλαγή για την Καλλονή με τον Μίνγκα να παίρνει τη θέση του Ρόχας.
78' Δοκάρι για την Καλλονή
Ο Τσαμπούρης εκτέλεσε με πολλά φάλτσα το κόρνερ, αλλά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι του Βελλίδη. Από ένα για κάθε ομάδα πλέον. Έχει χάσει το ρυθμό του ο ΠΑΣ στην επανάληψη.
84' Ο Λεοζίνιο παίρνει τη θέση του Μανούσου.
85' Ο Αυγενικού αντί του Στρούνα για τον ΠΑΣ.
Τελευταίες προσπάθειες για τον ΠΑΣ προκειμένου να πάρει έστω το βαθμό της ισοπαλίας.
88' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΣ. Τσάβες κι Ακόστα πάνω απ' τη μπάλα.
Το εκτελεί ο Τσάβες, δεν είναι καλό.
Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου.
92' Αποβάλλεται ο Μπέριος με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Λήξη του αγώνα. Μεγάλη νίκη για την Καλλονή με σκορ 1-0, χάρη στο τέρμα του Πετρόπουλου.